Використання різноманітної техніки збільшує потребу в безперебійному енергопостачанні, тому власне енергозабезпечення у домогосподарстві чи виробничому приміщенні сьогодні вже не престиж, а необхідність.

Щороку спостерігається зростання результативності та зниження цін на сонячні батареї: у 2020 році прогнозується зниження вартості на 25%, підвищення ефективності на 15-20%. Більш детальніше дізнатися про вартість автономної сонячної станції можна на сайті Сансей Енерджі.

Переваги

Призначені для генерування та накопичування енергії сонця в сонячні батареї, які постачають електроенергію до приміщення. Використовуються власниками будинків де складно приєднатися до електромережі з кількох причин (дорого, точка підключення знаходиться на відстані 300 м, у випадку коли господар прагне автономії від міської електромережі).

Яку б ціну не сплатив замовник за установку такого обладнання, він більше не визнає затрат.

У порівнянні з бензиновими, дизельним чи газовими електрогенераторами автономні сонячні електростанції:

  • не потребують витрачань на паливо;
  • працюють без шуму;
  • екологічно безпечні;
  • рідко виходять зі строю, практично не зношуються;
  • зберігають експлуатаційні характеристики від 25 років та вище (підтверджено багаторічною практикою);
  • генерують безкоштовну електричну енергію;
  • забезпечують електричний струм у хмарну погоду;
  • працюють без профілактичного обслуговування;
  • при долученні додаткових фотоелектричних модулів здатні збільшувати потужність.

В залежності від призначення вартість сонячних електростанцій у Києві становить 719 - 1499 $.

Як працюють сонячні панелі

Енергія сонця перетворюється в електричну та передається через контролер до акумуляторів. Інвертор змінює постійний струм на змінний, перерозподіляє його до споживача.

Акумулятори дозволяють накопичувати потрібний обсяг електричної енергії у системі. Контролер чітко моніторить заряд, що подовжує експлуатаційний строк акумуляторів та всієї автономної станції.

Завдяки інверторам, які здатні працювати в автономному та мережевому режимі, можна приєднати «Зелений тариф» і продавати надлишки енергії.

Монтувати сонячні панелі легко: треба їх правильно розмістити на даху (бажано на південь), надійно закріпити. Таким чином вони більше акумулюють сонячної енергії, що дозволить власнику отримати додаткові кошти по «Зеленому тарифу».

Не доцільно встановлювати панелі в місцях зі сезонною хмарністю та туманами. Треба додатково провести дослідження інтенсивності сонячного світла, за результатами якого буде встановлено яку кількість енергії зможуть виробляти панелі в цій зоні, чи доцільно їх встановлювати.

Сонячні панелі естетичні, не зіпсують екстерʹєру будинку, навпаки стануть сучасним елементом у звичайній садибі.

Сонячні електростанції: як вибирати?

Спочатку рекомендовано провести розрахунок енергії, яку повинна виробляти станція. За цими даними визначають кількість батарей та розмір площі, яку вони займуть. Середні показники: 140-150 Вт на 1 м2.

У разі підключення станції до мережі уточнюється потужність, яка виділена на будинок. Зазвичай цей показник складає 5 кВт. Якщо потужність батарей вище норми, підвищується ліміт, що приведе до зростання комунальних платежів.

Наступний крок – оцінка стану та придатності даху до монтажу електростанції. Максимальне навантаження покрівлі близько 11-12 кг на 1 м2. Для комфортного обслуговування необхідно передбачити доступ до панелей.

Ідеальна форма даху для монтажу такого обладнання – скатна, з кутом нахилу 30-45 градусів. Для створення необхідного кута на плоскої покрівлі встановлюють додаткові опори.

Окрім потужності пристрою треба ознайомитись з його основними характеристиками:

  • гарантійний строк;
  • ефективність роботи модуля;
  • температурний коефіцієнт.

Ці нюанси вказані в технічному паспорті модуля. У продуктивної панелі висока ефективність роботи модуля, низький температурний коефіцієнт.

Важливо не тільки знати як вибирати сонячні батареї, але й правила їх установки. Для цього потрібен досвід монтажних робіт на даху, знання по підключенню електричних приладів. Якщо таких знань немає, краще довіритись сертифікованим підрядникам.