Для будь-якої освітньої системи, в тому числі і для установи вищої професійної освіти, оцінка знань учнів є однією з основних і складних завдань. Методом дослідження рівня знань, умінь, навичок, здібностей та інших якостей особистості є тести. В останні роки тестування, як метод оцінки знань, набуває все більшої популярності, тому вчителям буде цікаво дізнатися про нові тести на сайті https://naurok.com.ua/test. Разом з традиційними формами тестування широке застосування отримало комп'ютерне, що відповідає загальній концепції модернізації та комп'ютеризації російської системи освіти.
Особливості тестів
Від інших методів діагностики тести відрізняються тим, що:
1) Припускають стандартизовану, вивірену процедуру збору і обробки даних, а також їх інтерпретацію.
2) Дозволяють перевірити знання учнів з широкого спектра питань.
3) Скорочують тимчасові витрати на перевірку знань.
4) Практично виключають суб'єктивізм викладача, як в процесі контролю, так і в процесі оцінки.
Таким чином, тестування по своїй об'єктивності і швидкості отримання результату перевершує багато форм контролю. Виходячи з актуальності технології тестування і її унікальності серед інших методів оцінки знань, можна визначити основні завдання тестування:
- розвиток інтересу у студентів до дисциплін, за якими передбачається тестування;
- активізація самостійної роботи студентів під час підготовки до тестування;
- виховання свідомості і особистої відповідальності учнів за результати своєї підготовки;
- виявлення рівня знань, умінь і навичок учнів по тестованим дисциплінам;
- допомога студентам у визначенні рівня досягнутих результатів навчання і планування подальшої підготовки;
- допомога викладачам в оцінці індивідуальних результатів навчання і розвитку учнів, розширенні спектру контрольно-вимірювальних матеріалів, коригування методики навчання.
При підготовці тестів дуже важливим є вибір типу та виду тестового завдання. Найбільш поширеними є тестові завдання закритого типу (кожне питання супроводжується готовими варіантами відповідей, з яких потрібно обрати один або кілька правильних) і тестові завдання відкритого типу (учень повинен запропонувати свою відповідь). Складаючи тест, необхідно враховувати:
- цілі, відповідно до яких проводиться тестування;
- характер матеріалу, засвоєння якого необхідно виявити;
- вікові особливості випробовуваних.
Досвід застосування тестів показує ефективність цієї форми контролю. Тести, розроблені з урахуванням послідовності вивчення тем, допомагають виявити прогалини в знаннях, визначити наскільки усвідомлено учні володіють теоретичним матеріалом. Це дозволяє внести необхідні корективи в подальшу роботу з тим чи іншим учнем або з класом. Використання такого виду роботи допомагає здійснити опитування учнів з різних проблем, перетворити урок в захоплююче заняття.