Київ смарт сіті або розумне місто - це не тільки сукупність технологічних засобів та IT-інфраструктури, а й консолідація зусиль громадськості, органів місцевого самоврядування та бізнесу. «Головна мета смарт-сіті – зробити життя городян краще. Це розумний спосіб життя, управління міською інфраструктурою, в тому числі транспортної, інженерної та екологічної.

Голова правління Українського центру сприяння розвитку публічно-приватного партнерства, професор Татьяна Залупанська зазначає, що в Україні поки немає смарт-міст, хоча деякі міста вже підготували декілька цікавих ідей. "Багато наших міст братимуть участь в Експо-конгресі, який розпочне свою роботу завтра в Києві. Такі міста як Тернопіль, Хмельницький, Житомир, Київ, Львів, Вінниця, Одеса та Харків представлятимуть свої проекти на виставці. На цьому конгресі будуть присутні експерти, практики, представники міст, консалтингових компаній та міжнародних організацій, які брали практичне участь у побудові таких міст, і вони будуть давати поради нашим містам і ділитися своїм досвідом. Тим не менш, кожне місто має обирати свою власну стратегію, виходячи з місцевих реалій».

Практичні рекомендації українським містам

Генеральний директор ТОВ «Безпечні дороги України» Павло Скубаш вважає, що місто має провести попередню підготовку і планування для того, щоб стати розумним. "В першу чергу, потрібно розробити стратегію, поставити цілі і завдання, розділити їх на періоди. Ключовим елементом є залучення всіх учасників цього процесу, а саме влади, бізнесу і жителів міста, кожен з яких повинен вносити свій внесок. Важливим моментом є участь бізнесу, в плані залучення експертизи, кращих практик і ресурсів, в тому числі фінансових. Також можна залучати фінанси від державно-приватного партнерства».

Іспанський досвід створення смарт-сіті

Валли Шоу, керівний директор іспанського центру «Ardana Consultants», зазначила, що побудова смарт-сіті можливе лише з участю публічної та місцевої влади, що Барселона і поклала в основу своєї стратегії. «Потрібно залучати консультантів, бізнес, населення, академії та університети. Міста ростуть, ними все складніше управляти, а місцева влада вже не може самостійно вирішувати всі проблеми. Бізнес і влада повинні бути в партнерстві, якщо вони хочуть жити в розумних, красивих і комфортних містах. Йдеться не тільки про гроші, які може виділити бізнес, а й про розробку спільних рішень. Бізнес більш гнучкий, більш інноваційний, він краще відчуває, яким чином можна вирішити проблеми.