Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного з державних підприємств у рамках пілотного проєкту.
Про це повідомили на сайті Міністерства.
Цей проєкт, який стартував у грудні 2024 року під координацією Головного управління оборонних інновацій МОУ, дозволяє Україні створювати кодифіковані безпілотники, необхідні для оборони країни.
У межах тристоронньої угоди з приватним розробником, який надав ліцензію на виробництво БПЛА, перші дрони виготовляються на базі державного підприємства, що належить до сфери управління Міноборони. Продукція буде використовуватись підрозділами Сил оборони України.
Після відпрацювання виробничої технології, Міноборони планує масштабувати виробництво та брати участь у тендерах Агентства оборонних закупівель і інших потенційних замовників.
Додатково, фахівці головного управління оборонних інновацій МОУ вже розробили план для запуску аналогічних виробництв на інших державних підприємствах з метою масштабування виробництва засобів Перемоги.
Військовий Збройних сил України Святослав Сало, який наразі служить на Дніпропетровщині, наголосив на важливості використання FPV-дронів у бойових операціях. Він зазначив, що ці дрони, хоч і є "розхідним матеріалом", відіграють важливу роль у виконанні бойових завдань, оскільки часто їх використання означає, що дрон не повертається назад після виконаного завдання.
Важливим аспектом є те, що використання таких дронів дозволяє зменшити необхідність для військових наближатися до лінії фронту, що суттєво знижує їхню уразливість. Це дає змогу дистанційно знищувати ворога та руйнувати його техніку або скупчення військ, не піддаючи бійців прямому ризику. Тому такі дрони є важливим інструментом у сучасних бойових умовах, дозволяючи проводити точні удари, не виходячи на небезпечні дистанції.
Що таке FPV-дрони?
FPV-дрони — це безпілотні літальні апарати, які оснащені відеокамерами і системами передачі відеосигналу в реальному часі на пульт управління. Оператор бачить зображення через екран або окуляри, що дає йому можливість "перебувати" в авіаційному просторі дрону, ніби він сам літає. Завдяки своїм можливостям ці дрони активно використовуються в операціях, де точність і дальність важливі для ефективного виконання завдань.
Для військових FPV-дрони стають незамінними у розвідці, коригуванні артилерійського вогню, ураженні ворожої техніки та живої сили на великих відстанях. Вони також активно застосовуються для нанесення ударів по ворогу, при цьому знижуючи ризик для військовослужбовців, адже не вимагають наближення до лінії фронту.
Читайте також: З 31 січня українці зможуть створювати направлення на ВЛК через мобільний застосунок Резерв+