Розкрили масштабну мережу підробки документів: злочинцям загрожує до 10 років в'язниці

Фото: Національна поліція України

Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка займалася масовим виготовленням та продажем фальшивих документів.

Про це повідомляють у Національній поліції України.

Серед підробок — паспорти, водійські посвідчення, техпаспорти, а також документи, що видаються підрозділами МВС та СБУ. У результаті спецоперації затримано головних учасників злочинної схеми, яким тепер загрожує до 10 років позбавлення волі.

Організатором схеми виявився 27-річний житель Івано-Франківської області. До своєї діяльності він залучив спільників з різних регіонів України. У переліку підроблених документів, які виготовляла група, були не лише звичайні паспорти чи водійські посвідчення, але й службові посвідчення співробітників Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії та СБУ. Особливо популярними серед клієнтів виявилися фальшиві військові квитки.

Зловмисники приймали замовлення через месенджер Telegram. Для уникнення викриття використовували одноразові SIM-карти та надсилали готові документи через поштомати, обираючи місця без камер відеоспостереження і працюючи переважно вночі.

Вартість підробки залежала від складності документа та терміновості його виготовлення. Наприклад, водійське посвідчення коштувало близько 8 тисяч гривень, закордонний паспорт — до 2 тисяч доларів, а фальшиве посвідчення співробітника СБУ чи Нацполіції — 1,5 тисячі доларів. Щомісячний прибуток групи, за оперативними даними, складав від 2 до 3 мільйонів гривень.

Під час розслідування оперативники провели понад 30 обшуків у підозрюваних. У ході слідчих дій вилучено незаповнені посвідчення СБУ, Нацгвардії, ЗСУ, ДСНС, гербові печатки, заготовки паспортів та водійських посвідчень, а також ескізи печаток із символікою Росії.

Головних фігурантів затримано за фізичної підтримки відділу швидкого реагування ДВБ. Їм повідомлено про підозру за статтями 199 та 358 Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за виготовлення та збут підроблених документів.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура. Розслідування триває, а затриманим загрожує до 10 років позбавлення волі.