Енергетика, безпека, армія та сорочки з покинутих хат Донеччини. ТОП-5 статей сайту міста Слов’янська за 2024 рік

2024 рік був насиченим важливими подіями та інноваціями, і на сайті міста Слов’янська 6262 ми підготували добірку п’яти великих матеріалів, які відображають головні тенденції, досягнення та події цього року.

Від культурних ініціатив до актуальних соціальних тем, ці статті допоможуть читачам краще зрозуміти, що відбувалося у нашому місті та країні. На жаль, головною темою була і залишається війна в Україні і зокрема на території Донеччини, тому більшість матеріалів пов’язані з нею.

Запрошуємо ознайомитися з нашою добіркою та слідкувати за важливими новинами, що формували обличчя Слов’янська у 2024 році.

Сорочки із покинутих хат. Як втрачали і знаходили український стрій Донеччини

Стаття розповідає історію жінок з Донеччини, які рятують національне вбрання та автентичні предмети, що зберігають пам'ять про регіональну культуру. Оксана Проселкова, вчителька з Краматорська, стала збирачем традиційних народних строїв, зокрема для виступів доньки в хорі. Вона вивчала регіональні особливості вбрання та організувала виставку на 30-річчя незалежності України. Ці предмети не лише символізують культурну спадщину, а й надають уявлення про історію краю.

Більше читайте за посиланням.

Відкриття евакуйованої експозиції з міста Краматорськ. Весільний вінок. Етнофундація Рід/Facebook

Я йду в армію. Що треба знати

Стаття дає практичні поради тим, хто планує приєднатися до Збройних Сил України. Вона охоплює важливі моменти, як-то процес оформлення, необхідні документи, медичні обстеження та підготовку до навчань. Окремо обговорюються речі, які слід брати з собою, а також що може надати армія. Журналіст Дмитро Браславський, який сам пройшов цей шлях, ділиться своїм досвідом та рекомендаціями, щоб майбутнім військовим було легше адаптуватися до служби.

Деталі читайте на сайті.

"Людям же також хочеться зі світлом бути і в теплі”, - інтерв’ю з енергетиком, який відновлює електроенергію на Донеччині

Це інтерв'ю з енергетиком Єгором Жиляєвим, який працює в умовах війни, відновлюючи електропостачання на Донеччині. Він розповідає про небезпечні умови праці, зокрема під обстрілами, та важливість їхньої роботи для забезпечення світла і тепла місцевих жителів. Єгор описує свій досвід роботи під час війни, зокрема на лінії фронту та в звільнених містах, і як змінилася ситуація з початком повномасштабного вторгнення.

Саме інтерв’ю читайте за посиланням.

Єгор Жиляєв - енергетик ДТЕК Донецькі електромережі

"Шансу окупувати Слов’янськ і Краматорськ у них немає", - яка насправді безпекова ситуація у містах. Інтерв’ю з пресофіцеркою 81 бригади

Інтерв'ю з пресофіцеркою 81-ї аеромобільної бригади, Валерією Скорик, де військова розглядає безпекову ситуацію в Слов'янську та Краматорську. Вона зазначає, що незважаючи на постійні обстріли з боку російських військ, шансу окупувати ці міста у ворога немає. Вороги використовують тактику оточення, знищуючи міста артилерією та авіацією, однак захоплення Слов'янська і Краматорська наразі неможливе через недостатність сил та ресурсів. Окрім цього, Валерія розповідає про ситуацію в інших містах, зокрема у Костянтинівці та Дружківці.

Колаж 6262

"Тримаюсь тим, що розмовляю з ним в своїй голові”, - історія військовополоненого зі Слов’янська Микити Боровикова

У статті розповідаємо історію Микити Боровикова, військовополоненого зі Слов'янська, який служив у складі полку "Азов" та потрапив у полон під час оборони Маріуполя. Його історію нам розповідає його дружина - Кароліна. Пара підтримувала зв'язок навіть під час складних моментів війни. Микита тримався завдяки думкам про неї і надії на повернення. А зараз ми усі віримо у те, що він повернеться і кохані знову зможуть бути разом.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням.

Микита Боровиков з дружиною Кароліною

А на додаток дамо вам ще декілька цікавих інтерв’ю: