Патрульна поліція Слов’янська та Краматорська попереджають про шахрайську схему: "Соціальні виплати під час війни".
З початком повномасштабного вторгнення випадки шахрайства в Україні значно почастішали. Особливо популярною серед зловмисників стала схема, пов’язана з псевдовиплатами соціальної допомоги.
Як діють шахраї?
Шахраї розсилають текстові повідомлення через соціальні мережі та месенджери, запевнюючи отримувачів, що ті мають право на фінансову допомогу. У повідомленнях зазвичай міститься посилання на фальшивий сайт, де користувачам пропонують пройти "реєстрацію".
На цьому етапі вас можуть попросити надати:
- персональні дані;
- номер банківської картки;
- пін-код;
- кодове слово;
- CVV-код (тризначний код на звороті картки);
- термін дії картки.
Але робити цього КАТЕГОРИЧНО не треба. Якщо ці дані потраплять до рук шахраїв, вони отримають доступ до вашого банківського рахунку та можуть викрасти всі кошти.
Стежте за нашими оновленнями в телеграм: https://t.me/news6262
Як захистити себе?
Щоб уникнути шахрайства, дотримуйтеся наступних порад:
Довіряйте лише офіційним джерелам.
Усі новини про виплати перевіряйте на урядових вебсайтах або офіційних сторінках установ у соціальних мережах.Не переходьте за підозрілими посиланнями.
Завжди уважно перевіряйте посилання, особливо якщо вони надходять від невідомих осіб чи незнайомих номерів.Не розголошуйте особисті та банківські дані.
Банк ніколи не проситиме вас надати пін-код, CVV-код або іншу конфіденційну інформацію через телефон чи інтернет.Дійте у разі підозри.
Якщо ви маєте підозри щодо шахрайських дій, негайно зверніться до поліції за номером 102.
Бережіть свої кошти та дані
У часи, коли люди прагнуть підтримки, шахраї цинічно використовують довіру. Будьте уважними, дотримуйтесь рекомендацій та захищайте себе та свої заощадження від злочинців.
Читайте також: У Слов’янську та в Україні заборонені салюти та петарди