Добровольці та їхні родини отримають рівні з військовими пенсії: нові соціальні гарантії

Урядова ініціатива, яка стосується добровольців, що стали на захист України, передбачає рівні пенсійні виплати для них та їхніх родин з військовослужбовцями. Про це детально розповіли в Донецькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з новим законопроєктом, учасники бойових дій серед цивільних осіб, які на початку повномасштабного російського вторгнення взяли участь у захисті України, але не встигли оформити офіційну службу в Збройних силах або правоохоронних органах, отримуватимуть пенсії на рівні з військовослужбовцями. Також родини загиблих добровольців, які віддали свої життя в боротьбі з агресором, зможуть отримувати пенсії по втраті годувальника, як це передбачено для родин загиблих військових.

Цей законопроєкт, який був ухвалений Верховною Радою України в другому читанні, спрямований на забезпечення соціальних гарантій для добровольців, що стали на захист країни з 24 лютого по 25 березня 2022 року.

Кого стосується?

  • учасників бойових дій з числа цивільних осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у захисті країни – призначаються пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби;
  • членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у захисті країн – призначаються пенсії в разі втрати годувальника нарівні з членами сімей військовослужбовців строкової служби;
  • учасників бойових дій з числа цивільних осіб – призначаються дострокові пенсії за віком учасникам бойових дій.

Хоча ці військові не стали частиною офіційних силових структур, їхня участь у бойових діях не залишиться без уваги. Пенсії для цих людей будуть призначатися в залежності від інвалідності, отриманої внаслідок поранень, та у випадку загибелі — для їхніх родин.

"Спільно з депутатами профільного парламентського Комітету працюємо над посиленням соціальних гарантій нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабної російської агресії добровільно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Добровольці-патріоти, котрі сміливо вступили в бій з агресором поза офіційними збройними формуваннями, пізніше опинилися у “сірій зоні” чинного законодавства — без відповідної соціальної підтримки з боку держави. Тому ухвалення даного закону сприятиме забезпеченню прав, інтересів та гарантій нашим Воїнам та їхнім рідним. Дякую парламенту за активну роль у реалізації ветеранської політики", — зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

Цей закон важливий для забезпечення соціальної справедливості щодо добровольців та їхніх родин, що не отримували належної підтримки через "сіру зону" законодавства.