Розкрито масштабну фішингову схему: зловмисники копіювали відомі сайти (ВІДЕО)

Фото: Нацполіція України

Співробітники кіберполіції Львівщини розкрили масштабну схему кібершахрайства, в результаті якої зловмисники викрали в українців близько 800 тисяч гривень.

повідомляє

Злочинна група, до складу якої входили громадяни Білорусі та Росії, створювала фішингові сайти, які копіювали дизайн популярних українських маркетплейсів, урядових та благодійних організацій. За допомогою соціальних мереж та месенджерів шахраї розповсюджували посилання на ці фейкові ресурси, обіцяючи фінансову допомогу або вигідні пропозиції.

Потерпілі, які переходили за такими посиланнями та вводили свої банківські дані, надавали зловмисникам повний доступ до своїх рахунків. Для підтвердження підозрілих операцій, шахраї телефонували жертвам від імені співробітників банків.

У результаті проведених обшуків поліцейські вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та інші речові докази злочинної діяльності. Шести фігурантам справи вже оголошено підозру.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

Як уберегти себе від фішингу:

  • Звертайте увагу на дрібні помилки в адресі сайту або на незвичайні символи.
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями. Навіть якщо лист прийшов від знайомого, переконайтеся, що посилання безпечне.
  • Не вводите свої персональні дані на неперевірених сайтах.
  • Увімкніть двофакторну аутентифікацію. Це додатковий рівень захисту вашого облікового запису.
  • Регулярно оновлюйте програмне забезпечення.

Якщо ви стали жертвою фішингу, негайно зверніться до банку та кіберполіції.

Читайте також: Чернівчанин вкрав у чоловіка гаманець в барі