Зовсім скоро ледь не по всьому світові почнеться відомий розпродаж, який називають "Чорна п’ятниця". В поліції розказали, як на цьому можуть наживатися шахраї.
Час великих розпродажів став також часом високої активності шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, розраховуючи на те, що люди можуть не перевіряти надійність сайтів чи продавців.
Які ж схеми найчастіше використовують зловмисники.
Підробні сайти
Зловмисники створюють фейкові копії популярних онлайн-магазинів та маркетплейсів. Пропозиції привабливі, але замовлений товар не приходить.
Фейкові пропозиції у соцмережах
Шахраї рекламують "суперзнижки", а після передплати за товар зникають.
Фішингові посилання
Аферисти надсилають повідомлення з начебто вигідними пропозиціями , але насправді мають намір викрасти ваші дані.
Для того, щоб не стати жертвою шахраїв, варто заздалегідь потурбуватися про власну безпеку: купувати лише в перевірених магазинах, не переходити за підозрілими посиланнями, перевіряти URL сайту та обирати за можливості післяплату. Також не забувайте дивитись відгуки на магазини та продавців, до яких звертаєтесь за товаром.
Якщо ви запідозрили, що стали жертвою шахрайства, то потрібно заблокувати карту (якщо ви ввели дані на підозрілому сайті), повідомити свій банк про підозрілу транзакцію, зберегти усі докази (скріншоти переписок, квитанції, посилання на сайт чи сторінку), звернутись до поліції чи кіберполіції.
Будьте обачними і не "ведіться" на шахраїв, які намагаються затягнути вас у капкан заманливими пропозиціями.