Управління ЖКГ Слов’янська замовило чергові роботи з реконструкції лікарні на майже 7 млн грн. Ремонт триває понад рік і коштуватиме більше як 50 млн грн.
ВчасноНещодавно Управління житлово-комунального господарства Слов’янської ВЦА уклало чергову угоду на реконструкцію амбулаторії № 7 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Слов’янська» вартістю понад 6,8 млн грн, яка постраждала від російського обстрілу у 2022 році. Це вже четверта закупівля за рік, спрямована на ремонт цієї медичної установи.
Стежте за нашими оновленнями в телеграм: https://t.me/news6262
Загальний бюджет реконструкції станом на зараз складає 50 млн 315 тис. 167 грн. Витрати на розробку проєктно-кошторисної документації, авторський і технічний нагляд перевищують 2,5 млн грн.
Договір уклали з ТОВ «Інтех-буд союз», яке стало переможцем торгів ще рік тому.
Цю фірму зареєстрували у Дружківці 8 років тому. У 2023 році компанія заробила понад 7 млн грн на будівництві житлових і нежитлових об'єктів. Єдині замовники фірми: Управління ЖКГ Слов’янська та Департамент капітального будівництва ДонОВА.
Фірма з ризиками
«Інтех-буд союз» було зареєстровано у Дружківці 8 років тому. У 2023 році компанія заробила понад 7 млн грн на будівництві житлових і нежитлових об'єктів. Єдині замовники фірми: Управління ЖКГ Слов’янська та Департамент капітального будівництва ДонОВА.
Аналітичний портал YouControl вказує, що співпраця з «Інтех-буд союз» може бути ризикованою через:
Мінімальний статутний капітал: Компанія має статутний капітал лише 4 тис. грн. У разі претензій щодо якості виконаних робіт товариство зможе відповідати лише цією сумою, що практично не покриває можливих збитків.
Висока залежність від державних замовлень: Понад 60% доходу компанії надходить від державних закупівель. У випадку затримки або невиконання оплат це може призвести до фінансової нестабільності, вплинувши як на виплату заробітних плат, так і на розрахунки з контрагентами.
Розбіжності у фінансовій звітності: Згідно з фінансовою звітністю, дохід компанії виявився на 71% меншим за суму отриманих публічних коштів.
Фірма зі зв’язками
ТОВ «Інтех-Буд Союз» не лише несе ризики, пов’язані зі співпрацею, але й має зв’язки з колишніми регіоналами та владними структурами. Аналізуючи діяльність цієї компанії, виявляється, що ключові фігури є частиною більш масштабної мережі, яка використовує держзамовлення для отримання значних бюджетних коштів.
Підписант і представник компанії Ігор Мартисюк раніше очолював інші фірми, які регулярно отримували державні замовлення. Серед них:
ТОВ «ВАДІ» — зареєстроване ще у 2002 році в Макіївці, спеціалізується на будівництві.
ТОВ «ВАДІ 2012» — наступник попередньої компанії, зареєстрована у Дружківці, часто вигравала тендери на капітальне будівництво та фігурувала у кримінальних справах.
«Інтех-Буд Союз» також пов’язане з ТОВ «Перша спеціалізована будівельна компанія», яка до 2021 року виконувала численні підряди в Луганській області. Крім того, товариство разом з «ВАДІ 2012» зареєстровано за однією й тією юридичною адресою у Дружківці.
До мережі входять і дві інші фірми — «АБЗ Промбуд» і «Донбас-Альфа».
Власники «Ваді-2012» та «АБЗ Промбуд», макіївчани Дмитро Михайлов і Сергій Колос, раніше володіли дружківською компанією «Інтер Ремдорбуд». Примітно, що «Перша спеціалізована будівельна компанія» орендувала техніку в «АБЗ Промбуд» і навіть використовувала пошту abz-work@ukr.net у своїх контактах.
«Донбас-Альфа», зареєстрована за тією ж адресою, що й «АБЗ Промбуд». Очолює фірму — Тетяна Колодяжна, яка раніше працювала в структурах, пов’язаних із «сім'єю» Януковича. Вона й досі керує макіївським підприємством «ТЕМ», засновницею якого є Ірина Сафіулліна — дружина ексміністра та екснардепа від «Партії регіонів» Равіля Сафіулліна.
Як «Ваді-2012», так і «АБЗ Промбуд» раніше отримували від Департаменту капітального будівництва ДонОВА великі підряди серед яких:
реконструкція гуртожитку для вищого училища олімпійського резерву ім. С. Бубки вартістю близько 76 млн грн;
реконструкція внутрішніх приміщень і басейну у садочку № 31 Костянтинівки на понад 21 млн грн;
будівництво басейну «Н2О-Сlassic» у Краматорську за 72 млн грн та інше.
Своєю чергою, у 2020 році «АБЗ Промбуд» разом з департаментом капбуду ДонОДА стало фігурантом справи про зловживання службовим становищем під час ремонту школи № 17 у Дружківці. Також Антимонопольний комітет у липні цього року звинуватив ТОВки «Перша спеціалізована будівельна компанія» та «АБЗ Промбуд» в антиконкурентних узгоджених діях.
Відповідно, всі перелічені компанії наразі не беруть участі в державних закупівлях, за винятком «Інтех-буд союз», яка ймовірно перейняла естафету вигідних контрактів.
Такі зв’язки викликають серйозні сумніви щодо прозорості витрачання коштів, адже змінюються лише назви фірм, а мільйони з бюджету продовжують осідати в тих самих руках. За таких умов говорити про реальну конкуренцію чи ефективне управління державними ресурсами не доводиться.
Читайте також: Два медзаклади у Слов'янську та Краматорську не можуть розрахуватися з підрядниками за ремонт сховищ