Як підготуватися до служби в армії - поради від військового Романа Фещенка

Війна неодмінно завершиться перемогою, але поки все ще триває. Як підготуватися, та що потрібно знати про службу в армії, наші журналісти запитали безпосередньо у військових.

Що робити, аби підготуватися до армійського життя, особливо коли людина не проходила служби раніше і йде до війська з цивільного життя, запитали офіцера сектору комплектування-капітана Романа Фещенка. Роман до лютого 2022 року був фітнес-тренером, за плечима мав тільки військову кафедру, та згодом командував спецпідрозділом. Після тяжкого поранення військовий проходить службу у відділі рекрутингу сектору комплектування ТЦК та СП.

Далі поради від Романа Фещенка.

Роман Фещенко

***

Для багатьох з нас 2022 рік став випробуванням, бо велика кількість людей поповнила військо, не маючи військового досвіду. В багатьох не було часу для належної підготовки і доводилося вчитися вже в процесі.

Зараз - абсолютна інша ситуація. Широкомасштабна війна триває третій рік і кожен чоловік мав достатньо часу аби замислитися і подбати про готовність до нових реалій, у яких нам доведеться жити ще рік, два чи більше. До того ж є потреба замінити тих, хто пішов на початку "широкомасштабки" і вже за станом здоров’я не може служити в бойових підрозділах, або загинув.

Навченість. Самопідготовка

Тим, хто досі не в армії, варто використовувати будь-яку можливість, аби набути вмінь, знань і навичок, що знадобляться під час військової служби. Як то навчитися надавати першу домедичну допомогу, поводитися зі зброєю, і загалом отримати якомога більше знань з військової справи. Можна читати книги, посібники, знаходити відео чи то про зразки озброєння, ведення бою, реагування в екстремальних умовах та інше. Хоча б якась база знань і вмінь набагато полегшує процес майбутньої підготовки в армії. Принаймні, беручи автомат, ти вже знаєш принцип роботи і технічні характеристики. Для тебе не буде геть все новим і це додає впевненості в собі, на якій посаді і в якому б підрозділі не довелося б служити.

Фізична підготовка.

Мені дуже допомогло те, що був постійно в добрій фізичній формі. Працював фітнес-тренером, брав участь у змаганнях. Тому, якщо хтось відкладав час, щоб ґартувати себе фізично, раджу не зволікати, а почати вже сьогодні. Чому це важливо? На війні доведеться носити бронежилет, зброю, амуніцію а також долати великі відстані або швидко пробігтися, евакуювати пораненого побратима, рити окопи, обладнувати позиції. Тому бути фізично сильним та витривалим – важливо. Кожен може обрати, що йому підходить. Хтось може займатися в спортзалі, хтось самостійно на вулиці. Це може бути біг, вправи на турніку, заняття вдома - що підходить людині. Головне - робити все для того, щоб тіло ставати витривалішим і міцнішим.

Найкраще, що можна зробити – обрати контракт

Моя порада тим, хто досі не служив – укласти контракт. Таким чином ти знаєш до чого готуватися, бо сам обираєш посаду і військову частину. Також можеш здобути військово-облікову спеціальність, яку обрав для себе. Можливо це буде підрозділ, в якому служать твої знайомі, або він дислокується в твоєму регіоні, чи ти знаєш про нього з мереж. Контракт дає чіткі терміни служби і контрактник має трохи більше переваг у соціальному забезпеченні, наприклад деякі додаткові виплати – на оренду житла, купівлю автомобіля та інші. Кожен новобранець, чи то контрактник чи мобілізований, обов’язково проходить підготовку протягом кількох місяців у залежності від посади, на якій служитиме. Часто навчання відбувається закордоном.

У будь-якому випадку, краще почати готуватися не за один місяць, а раніше. Варто бути морально готовим до труднощів, і в той же час знати, що ти не залишаєшся один, бо поряд завжди будуть твої товариші, на яких можна покластися. Завжди будуть поряд люди, які стануть для тебе на якийсь час ніби другою родиною.

Моя головна порада? Не чекати, не боятися прийняти правильне та виважене рішення і захищати. Іншого шляху, щоб вижити у нас немає.