Тетяна Ременюк - вдова загиблого захисника Андрія Ременюка, який похований у Слов’янську. Він загинув, захищаючи Донецький Аеропорт у 2014 році.
Першою стала поїздка на екскурсію у Львів. Тоді волонтери допомогли оплатити проїзд і обід для сімей. Вони просто пройшлися вуличками, подивилися на місто. Згодом почали організовувати тури вихідного дня, фотосесії для дружин загиблих.
Чому взагалі виникла така ідея?
Справа у тому, що Тетяна сама пережила втрату чоловіка. І вона знає, як це - намагатися заново вибудовувати своє життя. Знає як це, коли немає до кого звернутися, коли немає нікого, хто міг би підтримати.
І саме розуміння того, що зараз переживають ці жінки, підштовхнуло Тетяну до того, щоб почати шукати можливість для їхньої хоча б часткової реабілітації. І перш за все - це усвідомлення, що від стану матері залежить стан дитини.
Тоді Тетяна з однодумцями почала організовувати різні поїздки. З 2022 року вони зробили 14 таборів. 10 - були в Карпати для дружин загиблих та безвісти зниклих військових та їхніх сімей. Чотири подорожі - для дітей загиблих військових - за кордон.
Після одного з Карпатських ретирів 10 з 16 дівчат сказала: “Я хочу жити”, - і це стало важливим показником, що реабілітація працює.
Глобальна проблема полягає ще і в тому, що якщо у містах є хоч якась допомога і увага психологів для таких сімей, то в селах ними ніхто не займається. Цього робити просто немає кому.
В якийсь момент Тетяна зрозуміла, що за ті гроші, які вони використовують на поїздки, можна купити землю в Карпатах і зробити постійний реабілітаційний центр для дружин загиблих та сімей військовослужбовців. І вони почали рухатись у цьому напрямку. Тетяна має домовленість з декількома спонсорами з-за кордону, які допомагають українським захисникам та їхнім сім’ям вже довгий час.
В першу чергу цей реабілітаційний центр буде направлений на те, щоб допомагати дружинам загиблих військових адаптуватися до нових умов життя. Адже скільки б ми не допомагали дітям, вони всеодно “зчитують” настрої батьків, і коли дитина повертається до спустошеної мами, вона не зможе отримати ту турботу і наповнення, якого вона потребує. А діти - наше майбутнє, яке має бути цілісним. Саме тому через допомогу жінкам реабілітаційний центр нестиме за собою ціль - допомагати майбутньому України. Це буде не лише робота з психологом і відпочинок, а ще й арт-терапія, йога, лікарі і масажі, лекції психолога і сексолога.
Окремо буде організований простір для діток, де з ними будуть займатися спеціалісти, їх також підтримуватимуть і відволікатимуть.
До реабілітаційного центру хочуть долучити і хлопців військових та ветеранів. Наприклад там, де діткам, які втратили тата через війну.
Окремо Тетяна бачить близько 5 будиночків для реабілітації сімей військових, які повернулись з полону та тих, хто отримав важкі поранення. Адже повернення людини з полону - це лише початок їхнього спільного випробування, яке сім’ї, на жаль, час від часу не проходять. А така реабілітація допомогла б їм зрозуміти один одного.
Це все - мрія, яка може реалізуватися.
Тетяна з однодумцями вже знайшли місце в Карпатах, яке вони бачать, як ідеальну площадку для реабілітаційного центру. І прямо зараз вони збирають на це гроші.
Долучитись можуть усі. Але поки найбільше допомагають саме жінки, які втратили чоловіків на війні, батьки та діти загиблих захисників, а також побратими та військові, які отримали поранення. Бо вони, як ніхто, розуміють, на скільки потребують підтримки.
Перший завдаток у 10 тисяч доларів за землю вже внесені.
Якщо ви готові долучитись, то можете зробити це тут:
Про всі дії, що стосуються реабілітаційного центру та ретритів для жінок військових ви можете стежити на сторінці Тетяни Ременюк.