Найважливішим фактором, що впливає на стан довкілля під час воєн, є пряме руйнування та пошкодження природних екосистем, промислових об’єктів, та інфраструктури.
Воєнні дії можуть призвести і призводять до значних викидів шкідливих речовин у повітря, ґрунт та водойми, а також до забруднення небезпечними відходами. Також бойові дії порушують системи поводження з відходами у великих масштабах і призводять до серйозного погіршення умов життя населення у постраждалих регіонах. Крім того, послаблення контролю над збереженням таких систем, а також охороною природних ресурсів стає пріоритетною проблемою через погіршення або відсутність управління з боку уповноважених органів.
Отримання інформації в режимі реального часу про конкретні екологічні умови в зонах конфлікту може бути ускладнене через обмежений доступ до відповідних територій, а також недоступність відкритих зазвичай даних. Наприклад, з щорічних регіональних доповідей про стан навколишнього природного середовища в Україні, наразі доступними для громадськості є дані за 2021 рік, з неповними відомостями за частину 2022 року.
Незважаючи на неодноразові звернення громадськості досі заблокованим лишається доступ до публічної кадастрової карти України.
За даними міндовкілля за два роки повномасштабного вторгнення рф нанесла шкоди українському довкіллю на майже 63 мільярди доларів і найбільше з-поміж інших областей за цими підрахунками постраждала саме Донецька область.
Читайте також:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262