Це археологічний блог Віталія Киркача. Цього разу говоримо про городище забудоване у селищі Новоселівка.
Новоселівське городище займає край високого мису корінного лівого берега Сіверського Дінця біля місця впадання до нього річки Нітріус. Територія пам'ятника зайнята будовами нинішнього села Новоселівка.
У 20-30 рр. ХХ ст. Н. В. Сібільовим був зібраний на ньому археологічний матеріал. Вже в цей час територія городища була повністю забудована селом. Завдяки цьому його площа визначається за поширенням підйомного матеріалу та даними топографії. Оборонні лінії повністю знищені. Місця розташування могильників не відомі. Згідно з підрахунками В. К. Міхєєва, площа укріпленої частини цієї пам'ятки становила 14-15 га.
Велике посадське поселення розташоване на протилежному (лівому) березі р. Нітріуса на південний схід від городища. Селище займає територію на схилі та дюнах верхнього майданчика піщаної тераси, до спуску останньої в заплаву. З півдня на північ воно тягнулося більш ніж на 1000 м, а із заходу на схід не менше ніж на 300-400 м. Північна частина селища сильно пошкоджена при будівництві ставків, береги яких усіяні керамікою салтово-маяцької культури. За своїм виглядом зазначений матеріал дуже близький до керамічного комплексу Сидорівського городища. Знахідки пізнішого часу, зокрема і золотоординського, про які писали дослідники, не виявлено. Зважаючи на все, городище існувало тільки в хазарський час. За своїми розмірами воно входило до четвірки найбільших ранньосередньовічних населених пунктів середньої течії Сіверського Дінця.
Читайте також: Стародавнє поселення поблизу селища Донецького - БЛОГ
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262