У Сіверському Дінці зафіксували найнижчий рівень води за 72 роки: з чим це пов'язано та чим загрожує
"Починаючи з кінця лютого і по теперішній час у нас спостерігається дефіцит опадів. Воно як раз призводить до того, що наші річки входять в період маловоддя", — каже Озерна.
За її словами, через спеку та зниження рівня води річки менше насичуються киснем та більше цвітуть. Через маловоддя можуть висохнути ставки й піти вода з колодязів, а також воно впливає на сільське господарство та роботу критичної інфраструктури.
"Рівень води в річці наблизився до критичного рівня, коли припиняється водозабір насосної станції Зміївської ТЕЦ. Тобто охолодження якихось приладів неможливе. Зовсім не зупинилось, тобто ми не дійшли до того рівня, коли оце катастрофа могла б бути", — говорить представниця гідрометеоцентру.
4 серпня поблизу Змієва пройшов дощ, під час якого випала місячна норма опадів, — це підняло рівень води у цій частині річки на 12 сантиметрів. Однак чим нижче за течією Сіверського Дінця, тим менше у ньому води, зазначає Людмила Озерна.
Така ситуація вже не аномальна, тому що останні 20 років у нас спостерігається маловоддя. У нас немає добрих високих повеней, коли наповнюються водосховища, ставки, щоб потім робити промивку річища. Весняного водопілля ми не маємо, клімат змінився і є часті посухи, високі температури, в літній період у нас небагато опадів.
Ще гірша ситуація в Донецькій області: там менше малих річок і більша потреба у воді для виробництва, розповідає експертка.
Поки у гідрометцентрі не прогнозують значних дощів і не чекають підняття рівня води у Сіверському Дінці.
Читайте також: Переважно ясно і без опадів: проноз погоди у Слов'янську цього тижня
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262