У Слов’янську знаходили череп носорога - БЛОГ

Це археологічний блог Віталія Киркача і цього разу він про череп носорога зі Слов’янська.

Останки древніх тварин, які вимерли мільйони років тому, зазвичай привертають особливу увагу відвідувачів музеїв. Цікавим артефактом в експозиції «Льодовиковий період» відділу природи нашого музею є череп шерстистого носорога, який знаходиться в неповному збереженні. Його знайшли саме у Слов’янську.

Представлена його черепна коробка, нижня щелепа. Шерстистий носоріг - другий після мамонта гігант пізньоплейстоценової фауни Євразії. Він жив на нашій території близько 40 000 років тому.

Череп носорога, який знайшли у Слов’янську

Як і всі носороги, він був виключно рослиноїдною твариною. На значній частині свого ареалу він стикався з древніми людьми, які полювали на цих тварин і могли зіграти важливу роль в їх зникненні.

Відома велика кількість знахідок кісткових останків шерстистого носорога, основна частина яких припадає на російській Півночі. Іноді, звичайно в Сибіру, у вічній мерзлоті знаходять цілі муміфіковані туші тварин. Зображення шерстистого носорога нерідко зустрічаються серед наскальних малюнків, залишених первісними мисливськими племенами Європи і Азії.

На фото зображені Духін О.Й., Шамрай А.В. та тодішня директорка музею Нікуліна Л.

Про цю знахідку писали тоді в газетах.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262