Кожен регіон України має свої особливості автентичного народного одягу. Слобожанщина, до якої належить північний схід Донеччини та північ Луганщини - не виключення. Але яким же був місцевий український одяг в минулому? Про це розповідаємо в новому відео проєкту "Східна грань".
Національний одяг Донеччини пройшов крізь століття нищення, паплюження, забуття, вогню та крові. Його міняли на їжу в Голодомор, вважали чимось ворожим, куркульським. Та все одно його нечіткий силует проступає крізь морок часу й забуття.
Він із клаптиків старої вишивки, що знайшлися на даху в хаті прабабці, з вишитої додільної сорочки, яку бабуся винесла на блошиний ринок. З потертої та побитої часом і сирістю спідниці чи плахти. З фартуха, на якому не просто щось вишивали для краси, а обовʼязково щоб захистити від врочення. З чоловічих штанів, які зовсім не шовкові шаровари, а тим паче - не червоні, і не сині. З весільного вінка, в який вплітали живі квіти дівчата, з хустки вже заміжньої жінки. З корсетки чи жилетки, якими можна було похизуватися своїм достатком.
На українському одязі сліди часу, пил. Десь його вишивали різними нитками, бо не було грошей. Десь вицвіли кольори, десь нитки вже так зітліли, що на цю річ можна тільки дивитися, а не вдягати її. Але він живий, бо завжди є ті, хто його бережуть, передають нащадкам, збирають його розрізнені частини по селах Донеччини та Луганщини і рятують від російських ракет.
У новому відео проєкту "Східна грань" ми розповідаємо про те, яким був народний одяг Слобожанщини.