Слов’янський міськрайонний суд ухвалив вирок пенсіонерці, яка поширювала інформацію військового характеру.
Патріот ДонбасуСуд відбувався у закритому режимі й до всіх рішень суду, крім однієї ухвали, немає доступу. Також неможливо через Єдиний реєстр судових рішень встановити ім’я та прізвище інформаторки ворога.
У цій ухвалі від 22 червня 2023 року йшлося про відмову у задоволенні клопотання про призначення судово-медичної експертизи.
Захисник просив суд призначити судово-медичну експертизу задля з`ясування стану здоров`я обвинуваченої, наявності у неї хвороб, необхідності їх лікування, можливості утримуватися під вартою в умовах ДУ Дніпровська УВП № 4, а також можливості бути звільненою від покарання чи його відбування. Вказане клопотання обґрунтував тим, що під час допиту обвинуваченої з`ясувалися обставини щодо наявності у неї проблем з пам`яттю та явищ втрати свідомості після перенесеного хірургічного втручання. Окрім того, захисник зазначає про погіршення стану здоров`я обвинуваченої під час перебування під вартою та не надання медичною частиною їй належної медичної допомоги.
Суд відмовив інформаторці окупантів.
Хоча всі інші рішення суду по цій справі, включно з вироком, засекречені на сайті Слов’янського міськрайонного суду оприлюднено інформацію щодо вироку.
Йдеться про те, що пенсіонерка зі Слов’янська у лютому 2023 року за допомогою власного мобільного телефону у проросійському телеграм – каналі, в якому учасниками з поміж інших осіб є представники держави, що здійснює збройну агресію проти України, поширила інформацію військового характеру.
Під час допиту в судовому засіданні Т. свою вину визнала повністю, але пояснила, що місце розташування позицій ЗСУ вона не передавала, а лише спілкувалася у месенджері Telegram з побутових питань, а також повідомила, що страждає на провали в пам’яті та не знає про проукраїнський чи проросійський контент груп, до яких вступила випадково. Т. визнала, що повідомлення були надіслані з її телефону, який вона надавала людям на їх прохання.
Судом, на стадії судового розгляду, для перевірки доводів обвинуваченої, було призначено проведення судово-психіатричної експертизи.
Висновком судово-психіатричного експерта встановлено, що обвинувачена не страждає на будь-який психічний розлад, може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними.
Попри мінливу позицію обвинуваченої її вина підтвердилась не лише фактичним визнанням своєї причетності, але й дослідженими у судовому засіданні доказами у їх сукупності.
Вироком Слов’янського міськрайонного суду Донецької області громадянка Т. визнана винною у вчиненні злочину, їй призначено покарання у вигляді одинадцяти років позбавлення волі.
Читайте також:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262