23 квітня українські консульства за кордоном тимчасово припинили надавати послуги громадянам України призовного віку. Із чим це повʼязано, пояснили в МЗС.
Міністерство закордонних справ України відповіло на найбільш поширені запитання, пов’язані з тимчасовими обмеженнями консульських послуг для чоловіків призовного віку.
Нещодавно був ухвалений і підписаний новий закон про мобілізацію, і чимало нормативних актів, якими регламентується консульська робота, потребуватимуть оновлень. Так само зміни торкнуться систем МЗС, які використовуються для виконання консульських функцій.
Тому 23 квітня цього року МЗС тимчасово припинило прийом нових заяв на консульські дії для громадян України - чоловіків 18-60 років (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну).
Це - тимчасовий крок для вирішення питань військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном, а також розв’язання технічних питань разом з іншими державними установами.
У новому розділі на сайті МЗС ви можете знайти відповіді на запитання щодо запроваджених змін:
- Якщо людина подала заяву до 23 квітня, чи це означає, що вона не отримає послуги?
- Коли завершаться тимчасові обмеження?
- Чому обмеження введені до вступу в дію нового закону про мобілізацію?
Зазначається, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, будуть розглянуті та опрацьовані, у тому числі заяви на оформлення закордонного паспорта.
Обмеження не застосовуються, коли кінцевий отримувач послуг не чоловік, а, наприклад, його дитина.
Після 18 травня, коли набуде чинності Закон про мобілізацію, надавати консульські послуги чоловікам призовного віку будуть вже з урахуванням змін.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також прокоментував інформацію, що військовозобов'язаним чоловікам закордоном призупинили надання консульських послуг: