Щороку мешканці Слов'янської громади стикаються з проблемою підтоплення ґрунтовими водами.
З цього питання очільник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях провів нараду.
Про це очільник МВА розповів на своїй сторінці у Фейсбук.
З цього питання очільник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях провів нараду.
Про це очільник МВА розповів на своїй сторінці у Фейсбук.
"Для обговорення цієї проблеми начальник Слов’янської міської військової адміністрації зустрівся з представниками керівництва КП "Компанія"Вода Донбасу", Сіверсько-Донецького БУВРа, Словʼянського лісового господарства, КП "Словміськводоканал", - написав він.
За його словами, на сьогоднішній день ситуація з підтопленнями досить важка. Адже сьогодні вода зʼявляється навіть у тих районах міста, які ніколи не відносилися до зони підтоплення.
"Це відбувається незважаючи на те, що всі 24 насосні підстанції, які є на балансі громади, працюють на повну потужність. У порівнянні з минулими роками, навантаження на них збільшилось у 20 разів. Окрім того, для відкачки грунтових вод використовуються всі ас бочки, які має водоканал", - додав очільник МВА.
Чому відбувається підтоплення у Слов'янську:
1. Через бойові дії зруйнована система гідротехнічних споруд, що регулювали рівень води у річках та водосховищах. Про їхнє відновлення наразі мова ще не йде. Тому будь-яке підвищення рівня води у Сіверському Дінці, безумовно, відображається на рівні ґрунтових вод.
2. Війна значно зменшила площу лісів, які оточують нашу місцевість. Їхнє відновлення - теж поки що справа майбутнього. Але ж саме сосни забирають воду із глибоких шарів ґрунту.
За словами очільника МВА, спеціалісти не прогнозують великого паводка цією весною. Однак, в рамках Словʼянська це не допоможе подолати підтоплення.
"Нам доведеться створювати нову систему водозниження. Адже багато насосних станцій, що належать приватним підприємствам, вийшли з ладу і не використовуються або знаходяться на території непрацюючих промислових підприємств у зруйнованому стані. Це не швидкий процес – він потребує великих вкладень. Але робота над ним вже розпочалася", - зауважив Вадим Лях.
Читайте: Через аварійну ситуацію деякі мікрорайони Слов'янська залишилися без води: адреси
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262