Айтівці з Краматорська Донецької області спільно з американськими винахідниками працюють над створенням медичних апаратів для постраждалих внаслідок мінно-вибухових травм.
Розробку зможуть використовувати бойові медики у шпиталях прифронтових міст.
Як новітній апарат дозволить зберегти кінцівки пораненим, чому він потрібен у лікарнях Донеччини, а також про те, де і як підприємство відновилося та що втратило після повномасштабного вторгнення — Суспільному Донбас розповів один зі співзасновників підприємства Сергій Гаков.
STEM- лабораторії та втрати через війну
IT-компанія з Краматорська Донецької області спеціалізується на технологіях 3D-друку, випуску 3D-принтерів власної інженерної розробки та моделюванні.
Найуспішнішим проєктом компанії минулих років Сергій Гаков називає створення STEM- лабораторій у школах. До лютого 2022 року цю ініціативу краматорці реалізовували майже у 80 навчальних закладах країни.
Перші лабораторії створювали на рідній Донеччині, каже чоловік. Їх там було п'ятнадцять. Освітні STEM-класи підприємці також зробили для шкіл на Житомирщині, Волині, Хмельниччині, Луганщині в Херсоні, Києві та інших містах країни.
Після повномасштабного вторгнення краматорські винахідники врятували свій бізнес частково. Нині члени їхньої команди розпорошені по Україні, дехто служить у ЗСУ. 90% — це нові люди, розповідає Сергій Гаков.
Як зазначає підприємець, після знищення російською армією складу з матеріалами, а також декількох партнерських виробництв у Харківській та Луганській областях, краматорські винахідники відновили свою справу за межами Донеччини. Зараз виробництво компанії розташоване в Одеській та Житомирській областях.
Співпраця з американцями: у розробці апарати, що допомагатимуть зберегти українським бійцям кінцівки
Нині компанія налагодила співпрацю з американським стартапом, який займається екстреною медициною, розповідає Сергій Гаков. Виріб допоможе більш мобільно реагувати на поранення безпосередньо у прифронтових містах, а накладати його зможуть навіть фельдшери, каже айтівець.
В ідеалі, додає він, щоб такі набори були в краматорській чи костянтинівській лікарнях на Донеччині. Однак, в американо-українських підходах є розбіжності, каже Гаков, — це питання ціни.
Саме над цим, каже чоловік, вони зараз працюють.