Під час повномасштабного вторгнення разом із військовими, поліцейськими та лікарями за життя людей борються рятувальники ДСНС.
Якщо говорити офіційною мовою, то основні функції Державної служби з надзвичайних ситуацій - це захист населення і територій та запобігання виникненню та ліквідація надзвичайних ситуацій, рятувальна справа, гасіння пожеж, діяльність аварійно-рятувальних служб і не тільки.
З початком великої війни на рятувальників покладається величезна відповідальність та надія. Ліквідація наслідків обстрілів, розмінування, гасіння пожеж, які постійно трапляються після чергових “прильотів”. При цьому, вони продовжують стежити за пожежами у домоволодіннях людей, проводять просвітницьку роботу, тушать пожежі на відкритих ділянках.
Журналісти сайту міста Слов’янська 6262.com.ua поспілкувалися з представниками ДСНС у Слов’янську.
Перше і найважливіше для обговорення - що саме помінялося в роботі рятувальників з початком повномасштабної війни:
Часто рятувальникам приходиться працювати навіть під час обстрілів, ліквідуючи наслідки, або рятуючи людей з-під завалів. Весь особовий склад рятувальників, які виїжджають на ці виїзди, мають із собою засоби захисту - каски та бронежилети.
При цьому, навіть після закінчення обстрілів для рятувальників залишається небезпека. Якщо це, наприклад, ліквідація наслідків після влучання ракети в будівлю, то можливе повторне влучання ракети в ту ж саму будівлю. Загрожує і обвал конструкцій під час пошуку людей під завалами, вибух газових балонів, паливно-мастильних матеріалів.
Треба розуміти і те, що робота рятувальників залишається однією із дуже небезпечних. На жаль, навіть професіонали своєї справи не застраховані від нещасних випадків під час виконання своїх службових обов’язків.
Читайте: росіяни обстріляли частину ДСНС у Святогірську: загинув рятувальник
Головні виклики ДСНС зараз в основному пов’язані з виїздами на пожежі, надзвичайні ситуації та ліквідація їх наслідків. Також фахівці, які пройшли відповідне навчання, залучаються до ідентифікації вибухонебезпечних предметів.
Якщо говорити про найчастіші виклики ДСНС у Слов’янську:
Саме тому працівники ДСНС час від часу проводять і роз’яснювальну роботу з жителями міст чи селищ.
Читайте: У Краматорському районі в пожежах загинуло 34 людини
Якщо ж говорити про розмінування та вибухонебезпечні предмети (ВНП), то і так буде зрозуміло, що місто Слов’янськ є прифронтовим. Хоча воно і не забруднене ВНП, але мешканцям все одно слід бути пильними.
Найчастіше знаходять вибухонебезпечні предмети на деокупованих територіях. У Краматорському районі це місто Святогірськ, Лиманська громада. Саме там зараз дуже багато ВНП. Знадобиться дуже багато часу, щоб розмінувати ці території.
Читайте: Донеччина є одним з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами регіоном — ДСНС
Наразі ведуться дуже активні роботи з розмінування та виявлення вибухонебезпечних предметів. Лише протягом минулих вихідних піротехнічні групи ДСНС виявили 112 одиниць ВНП, обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 3,56 Га території.
Читайте: