Нещодавно міста Ізюм та Святогірськ відзначили річницю звільнення від російської окупації.
Ізюм - крайнє місто Харківської області перед в’їздом на Донеччину. Особисто для мене це місто було своєрідним транзитом між Слов’янськом і Харковом. Кожна поїздка проходила саме через нього. На автовокзалі Ізюма автобуси стояли найдовше.
З приходом росіян Ізюм перетворився на згарище, як і більшість міст, яких торкнулася окупація. Там йшли важкі бої. Дорога до та після лежить через поля. Наразі вони заміновані. Вздовж дороги стоять попереджувальні таблички. Там краще не ходити.
Саме місто вже почало відновлюватись. У багатоповерхівках почали вставляти нові вікна, відкрилися магазини, навіть риночки. Зараз вирішують питання з опаленням. Питання встановлення 10 модульних котелень буде вирішене до 1 жовтня. 10 модульних котелень закриють потребу в опаленні для центральної частини міста, де є багатоповерхові житлові будинки.
Окрім того, триває програма по заміні вікон. Заміна вікон відбувається у рамках віконної програми, яка створена американською організацією Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Howard G Buffett Fondation (HGBF). Про це повідомили в Ізюмській міській ТГ, пише Ізюм Інформаційний.
Підписаний акт на поставку віконних блоків місцевою владою свідчить про продовження цього процесу. Зараз проводяться заміри для виготовлення додаткових віконних блоків, і планується встановлення понад 7000 таких блоків у місті Ізюм.
Також в Ізюмі відновлюють дев’ять багатоквартирних будинків, ще по шести - розробляють проєкти. Окремо триває збір коштів та пошук донорів, які допоможуть відновити будівлю Ізюмської лікарні.
А ось декілька фотографій з міста: