Рік тому Святогірськ звільнили від російських окупантів

Рівно рік тому, 12 вересня 2022 року українські війська звільнили Святогірськ та околиці від російської окупації.

Навесні 2022 року поблизу Святогірська тривали важкі бої.

30 травня 2022 року внаслідок обстрілу Святогірська було пошкоджено Свято-Успенську Святогірську лавру, загинули двоє монахів та монахиня, троє монахів зазнали поранень.

Читайте: У Святогірську під час обстрілу Лаври загинули монахи та черниця

Увечері 30 травня збройні сили рф почали більш масований наземний наступ із потужними артилерійськими ударами по місту. Протягом доби 31 травня піхотні війська російської федерації почали штурм Святогірська з метою оточити все місто та утворити оперативне оточення.

Протягом 3-4 червня обстріли посилилися. Міністерство оборони росї 6 червня оголосило про повний контроль над містом Святогірськ і Святогірською лаврою. 8 червня ISW підтвердила, що російські війська просунулися до міста, але визнала, що невідомо, чи повністю захопили їхні сили Святогірськ.

Українські ЗМІ стверджували, що російські війська захопили частину міста, а інша, західна частина все ще перебуває під контролем України.

13 червня голова міста Володимир Бандура офіційно став колаборантом, та підтримав владу рф у місті.

Читайте: Бандура все ж перейшов на сторону рф. Його призначили «головою адміністрації» Святогірська - ЗМІ

Операція зі звільнення Святогір’я розпочалася орієнтовно у другий тиждень вересня. Аби зайти в місто, українські військові скористалися човнами. В окупації Святогір’я перебувало 101 день.

За цей час російські війська зруйнували та пошкодили значну кількість будівель у самому Святогірську та майже повністю зруйнували Богородичне, Мазанівку, Краснопілля, Долину – там йшли піші бої, тому майже жодного цілого будинку немає.

Читайте: Без блокпосту і з мінами. Фотограф показав, як виглядає село Долина зараз

Протягом окупації Святогір’я жертвами окупаційної влади стали десятки людей. Ще більше людей, на жаль, не пережили обстрілів та влучань, які фактично зрівняли з землею більшість будівель у місті та навколишніх селах. А у пансіонаті поблизу Святогірської Лаври СБУ викрила катівні, які облаштували окупанти. Там тримали місцевих мешканців, які підтримували Україну. Під час попереднього обшуку поліцейські знайшли предмети, які вказують на те, що людей у тих катівнях нівечили та катували.

Читайте: Людей ховали цілими родинами. У Святогірську та Лимані знайшли понад 120 тіл на місцях масового поховання (ВІДЕО)

На щастя, для Святогірська цей жах окупації скінчився. Зараз місто приходить до тями, загоює свої рани. Туди навіть частково повертаються місцеві жителі. Ба більше, у Святогірську знайшли свій прихисток переселенці, які виїхали з окупації інших міст Донеччини чи Луганщини.

Віримо у наші Збройні Сили України, завдяки яким наші міста знову стають вільними від російських терористів. І віримо у те, що над усіма містами нашої країни знову замайорять українські прапори, як це сталося і у Святогірську 12 вересня 2022 року.

Читайте: 

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262