Новий навчальний рік у Слов’янську - коментарі вчителів та батьків

У школах України почався навчальний рік. Небезпечні регіони займаються онлайн. 

Як проходить навчання і чого очікують від цього року. Ми поспілкувалися з вчителями та батьками учнів шкіл Слов’янська.

Олексій, учень 3 класу

Навчальний рік для третьокласника Олексія зі Слов’янська почався знову не у стінах рідної школи, а в евакуації на іншій стороні країни. У білій сорочці та брюках він зранку сів за комп’ютер. 

Свято першого вересня відбулось онлайн, під час якого школярів привітали з настанням початку нового навчального року. Спочатку це була загальношкільна лінійка. Директорка звернулась до дітей, батьків та вчителів зі словами привітання. По відео школярам показали, як дають перший дзвоник біля їх рідної школи у Слов’янську. Після цього учні розійшлись по своїм класам на виховну годину, де розказували вірші та спілкувались зі своєю класною керівницею. На жаль, поки ще онлайн.

Ксенія, вчителька 

Ксенія - класний керівник та вчителька української мови та літератури. 

За доволі довгий час пандемії коронавірусу вчителі України, та і всього світу, напевно, почали активно вивчати особливості онлайн-навчання. Зараз, під час великої війни, ці навички знову знадобились. З 24 лютого 2022 року усі школи Слов’янська працюють онлайн. 

Нового навчального року школярі, як не дивно, чекали з нетерпінням. Перший урок у школах у 2023 році був присвячений ментальному здоров’ю і мав назву “Ти як? Повертаємося до школи”.

Вже влітку було зрозуміло, що навчання оффлайн не буде. Безпекова ситуація не дозволяє цього. 

“З одного боку раді, що зустрілися і навчаємося далі, але сумно через те, що не в школі, не разом. Через це діти почали цінувати те, що вони мали”, - розказує Ксенія.

Вона є класною керівницею 9 класу, перед ними цьогоріч стоїть відповідальне завдання, адже ходили розмови про те, що для них також можуть ввести національний мультипредметний тест наприкінці року. Діти будуть готуватись.

Також у класі є діти, які зараз знаходяться за кордоном, але продовжують навчатись в українській школі. З ними Ксенія також зідзвонювалась і спілкувалась і проводила консультацію вже після уроків, о другій половині дня. Що важливо, школи турбуються про те, щоб учні почувалися затребуваними, несамотніми. Так, ще минулого року запровадили програму “Make education not war”. Цей проєкт був спрямований, перш за все, на дітей, які виїхали за кордон і відчували себе відірваними від дому, школи, друзів. Ксенія стала учасницею цього проєкту і спілкувалася зі школярами. Своє спілкування вони назвали “Теплі зустрічі”. 

“Налаштовані позитивно, оптимістично. Контингент у нас, в більшості, зберігся”, - ділиться Ксенія.

Так, багато дітей з родинами вже облаштувалися на новому місці, але якщо говорити про клас, з яким працює Ксенія, то більшість учнів залишились зі своїм класом.

Щодо дистанційної освіти, вчителі почали активно розвиватись у цьому ще з часів коронавірусу. Як розповідає Ксенія, у них в школі постійно влаштовують якісь навчання, обмінюються методиками, тому виходить покращувати викладання. Але звичайно, навчання у школі офлайн, живе спілкування вчителя з учнями це не замінить.

Сергійко, учень 4 класу

Звичайно, є учні, які з батьками виїхали зі Слов’янська і вирішили навчатись офлайн в тому місті, в якому знайшли прихисток. Так, наприклад, Сергійка мама влаштувала у львівську школу. Сім’я вирішила залишатись у цьому місті, тому був сенс прилаштовувати сина одразу до постійної школи офлайн. Тим паче, мама Сергія хотіла, щоб син ходив до школи, адже займатись онлайн йому було дуже важко.

Сергію школа сподобалася. Їхня класна керівниця - також переселенка із Запорізької області та і учнів-переселенців у класі доволі багато. 

Для того, щоб влаштувати дитину в школу, треба піти туди, поговорити з директором чи секретарем. Вони виписують спеціальну довідку, яку треба направити у школу, в якій дитина навчалась. Лише з цією довідкою школа може передати іншій школі пакет документів дитини. У будь-якому випадку, коли ви приносите пакет документів зі школи, обов’язково треба мати довідку ВПО, якщо ця дитина переселенець, довідку від сімейного лікаря, та довідку про щеплення.

Проблема може з’явитися, якщо батьки хочуть віддати дитину до школи не за місцем проживання. Якщо в школі немає місць, дитину можуть не прийняти. Якщо ж це школа за місцем проживання, вони не мають права не прийняти дитину. 

Новий навчальний рік тільки почався, але це завжди відповідальний період для школярів. Попереду контрольні, невивчені вірші напам’ять, у когось лабораторні, а у когось фізкультура прямо в кімнаті. Хтось навчатиметься вдома, хтось повернувся до школи, а когось батьки водять до класів в обладнаних станціях метро. 

А поки вся Україна мріє про перемогу і, нарешті, мирне дитинство кожного школяра.

Читайте:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262