Чому професія "реабілітолог" фейкова - пояснює МОЗ

Мультидисциплінарна реабілітаційна команда: ключ до успіху. Забезпечення повноцінної реабілітації потребує співпраці фахівців різних галузей. У МОЗ пояснили, чому зараз не існує як такої професії реабілітолога.

Мультидисциплінарна реабілітаційна команда – це незамінна умова для успішного відновлення рухових навичок, самообслуговування та повноцінної працездатності людини. Кожен фахівець відіграє важливу роль у цьому процесі, і тому неможливо обійтись без участі лише одного спеціаліста, - пояснює Міністерство охорони здоровʼя.

Термін "реабілітолог" використовувався у часи, коли професійне поле реабілітації було менш розвиненим. Тоді це поняття охоплювало фахівців, які працювали з пацієнтами вдома, але якість цих послуг була дуже сумнівною і не мала наукової підтримки чи стосунку до доказової медицини.

У сучасному світі ефективну реабілітацію забезпечують мультидисциплінарні команди фахівців. У їх склад входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови і мовлення, протезисти-ортезисти, психологи, психотерапевти, медичні сестри з реабілітації та асистенти фізичних терапевтів і ерготерапевтів.

Кожен спеціаліст у команді працює в своєму напрямку, але спільно вони допомагають пацієнту відновити фізичні та психологічні функції. Такий підхід забезпечує максимальну ефективність реабілітації та покращує якість життя людей.

Використання мультидисциплінарних реабілітаційних команд є сучасним стандартом догляду за пацієнтами. Цей підхід дозволяє досягти найкращих результатів і забезпечити повне відновлення функцій тіла і рухової активності.

НОВИНИ
16:41, 13 листопада