З якими психологічними проблемами стикаються цивільні українці через понад рік після початку повномасштабної війни? Про це говоримо з двома психологами у новому подкасті.
Вже понад рік в Україні триває повномасштабна війна, які розпочала росія. За цей час в людях відбулося чимало змін та трансформацій. Змінилися потреби, спосіб життя, а також психологічні проблеми (які напряму впливають на здоровʼя та якість життя).
Тисячі українців вже рік живуть в евакуації далеко від рідних домівок. Зокрема чимало переселенців знайшли прихисток у Чернівцях та Чернівецькій області, де намагаються з нуля будувати свій всесвіт. Серед цих переселенців - чимало з Донецької, Луганської та південних областей.
У новому подкасті ми говоримо про те, з якими ж саме психологічними проблемами зараз стикаються переселенці. Для цього ми запросили гештальт-психолога Єгора Поплавського та психологиню-консультантку в напрямку позитивної психотерапії Надію Костенюк. Вони працюють у Центрі допомоги врятованим у Чернівцях, де надають безоплатну допомогу переселенцям.
Психологи у подкасті розповіли, що навіть через рік для цивільних актуальна така проблема як "провина вцілілого". Також зʼявляється емоційне оніміння як реакція на постійний стрес.
Зі спеціалістами ми поговорили про те, чому саме зараз вмотивованих людей наздоганяє вигоряння. А також обговорили те, як самому собі допомогти, як розпізнати втому, чому важливо не соромитися і не боятися говорити про свої проблеми (і не знецінювати їх).
Про все це слухайте у нашому новому подкасті: