Українці можуть отримати перші компенсації за зруйноване або пошкоджене внаслідок російської агресії житло вже в травні.
Таке очікування заступниця керівника фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк висловила в коментарі Укрінформу.
Вона розповіла, що з моменту набрання чинності законом "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації" (№7198), Кабінету Міністрів надається рівно два місяці, щоб розробити всі необхідні нормативно-правові акти для його реалізації.
Шуляк зауважила, що впродовж цього часу реєстр пошкодженого або зруйнованого майна буде наповнюватися як громадянами, так і громадами.
"З одного боку громадяни подаватимуть через Дію інформаційні повідомлення про зруйноване або пошкоджене майно, через ЦНАПи, через центри соціального захисту, за допомогою нотаріусів. З іншого боку цей реєстр буде наповнюватися не тільки щодо житла, а загалом стосовно всіх зруйнованих об‘єктів з боку громад", — пояснила депутатка.
Вона підкреслила, що для виплати компенсацій будуть використовуватися кошти Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, який створено минулого року. Шуляк уточнила, що в ньому вже є перші кошти — 17 мільярдів гривень, які здебільшого сформовані за рахунок арештованих грошей "дочки" сбербанку рф, що працювала в Україні. Окрім того, за її словами, на 2023 рік державним бюджетом передбачено фінансування цього Фонду в розмірі 52,5 млрд грн.
"Ми очікуємо, що до Фонду також буде направлений і прибуток Національного банку України, про що раніше говорив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Ідеться про 35,5 мільярда гривень", — додала народна депутатка.
Водночас Шуляк висловила сподівання, що перші компенсації за зруйноване або пошкоджене житло люди зможуть отримати вже в травні.
"Ми очікуємо травень, тому що Кабінет Міністрів готував відповідні постанови, поки закон підписувався Президентом. Паралельно проводились роботи з громадами щодо роботи безпосередньо з реєстром. Я сподіваюсь, що вже в травні перші компенсації люди зможуть отримати", — підсумувала вона.