Telegram-канали Донецької та Луганської областей. Дослідження

Можемо з упевненістю сказати, що більшість з тих, хто читає цю статтю, користується Telegram і отримує новини з каналів, на які підписані. Повномасштабне вторгнення значно збільшило попит на їх споживання.

У 2022 році саме Telegram став основною соціальною мережею як для комунікації, так і для споживання новин, продемонструвавши значне зростання в обох категоріях - стверджує дослідження InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Багато з новинних Telegram-каналів сьогодні позиціонують себе, як медіа, копіюють контент з інших джерел, доповнюючи його клікбейтними заголовками та суб’єктивними судженнями. Здебільшого вони мають більший успіх на відміну від Telegram-каналів інтернет-медіа і телебачення, які є виробниками контенту.

Громадська організація «Має сенс» протягом січня-лютого 2023 року провела дослідження 20 популярних інформаційних Telegram-каналів у Донецькій та Луганській областях та проаналізувала їх походження, особливості змісту, взаємодію з аудиторією та способи просування. Ми виявили певні закономірності у методах їх адміністрування, проаналізували феномен їх успіху і виклали практичні рекомендації з ведення каналів у Методичному посібнику.

Мета цього посібника – надати рекомендації та передові практики для створення та керування успішними каналами Telegram у Донецькій та Луганській областях.

Посібник призначений для адміністраторів незалежних Telegram-каналів, медіафахівців та всіх, хто зацікавлений у створенні каналу, який висвітлює актуальні, правдиві події в цих регіонах.

Тож, запрошуємо вас ознайомитись з Методичним посібником. Будемо вдячні за зворотний зв’язок у коментарях.

Дивіться Методичний посібник у зручному форматі ТУТ.