Майже по всій Україні запроваджено комендантську годину. Українці повинні її дотримуватися, порушники можуть бути покарані.
Але буває так, що з якихось важливих причин людина не встигає дістатися до пункту призначення до вказаного часу. Що робити у такому разі, розповідаємо у матеріалі.
- Найкраще – знайдіть тероборону або поліцію та поясніть ситуацію.
- Пересувайтеся освітленими шляхами, не ховайтеся у темряві та не підсвічуйте ліхтариком – можуть сприйняти за диверсанта.
- Під час зустрічі з військовими, доки не попросять, не лізьте одразу до кишені за документами, це може бути розцінене за спробу дістати зброю.
- Не вигадуйте нічого, не обманюйте і тим більше, не кажіть, що забули чи не знали про обмеження у часі.
- Носіть із собою паспорт – паперовий або ID-карту. Документів у застосунку «Дія» може бути недостатньо. Перевірити документи в «Дії» для тероборони складніше – не завжди у них є для цього необхідні технічні засоби. Тож якщо не має паперового паспорта або ID-картки, вас можуть затримати до з’ясування особи.
- Не вдавайте людину, яка має право бути на вулиці вночі, наприклад, журналіста, це перевірять.
- Під час перевірки не тримайте телефон у руках. Можуть запідозрити у зніманні або передаванні координат. Телефонуйте рідним лише після того, як попередите про це тероборону.
- Якщо історія браузера та чату в телефоні повністю видалена, це може викликати підозру. Тому не очищуйте пам'ять телефона без зайвої необхідності – лише якщо існує загроза зустрічі з окупантами.
- Не зупиняйтеся посеред траси. Доїдьте до найближчого блокпоста і спокійно поясніть, хто ви та куди прямуєте.
- У вас перевірять документи, машину, речі, кишені та телефон.
- Якщо в районі небезпечно, вас попросять залишатися біля блокпоста до закінчення комендантської години. Якщо не послухаєтесь, можуть заарештувати, виписати штраф чи навіть позбавити волі до 5 років.
У випадку, якщо дії перевіряльників здалися неправомірними, можна звернутися за поясненнями за телефоном гарячої лінії Міністерства оборони та ЗСУ – 0800 50 04 42.