До Верховної Ради подали законопроєкт, що дозволить одностатеві партнерства - роз'яснення

До ВР подали законопроєкт про реєстровані партнерства. Розбираємось, як він допоможе одностатевим парам офіційно оформити свої стосунки.

7 березня народна депутатка Інна Совун подала до Верховної Ради законопроєкт про реєстровані партнерства. Нардепи мають його розглянути протягом п'яти днів. Про це Інна Совун розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Депутатка розповіла, що дев'ять місяців працювала над законопроєктом спільно з ГО ЛГБТ військові за рівні права та Точка опори ЮА - NGO Fulcrum UA.

Вона зазначила, що реєстровані партнерства - це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.

Нічого екстраординарного. Все те, що за замовчуванням, було доступно різностатевим парам в Україні. Тобто мається на увазі, що таке партнерство дозволить партнерам успадкувати майно іншого пратнера, офіційно реєструвати стосунки, право поховати тіло, відвідувати партнера в лікарні тощо.

"ССО, тероборона, Правий сектор, Нацгвардія, зенітно-ракетні війська, аеророзвідка, парамедики. У різних підрозділах, видах та родах військ Україну захищають ЛГБТ українці та українки. Щодня ризикують своїм життя та здоров’ям на рівні з іншими.

Тисячі історій. Тисячі голосів. Тисячі доль.

Їхня любов на часі.

Їхня свобода на часі.

Їхня гідність на часі.

Їхня видимість, спокій та захист на часі.

Я могла б сказати, що цього від нас вимагають західні союзники — і це правда, вимагають. Та мене спонукало зареєструвати законопроєкт інше — я бачуся, я говорю з ЛГБТ військовими, я чую про їхні проблеми. Я переконана, що як суспільство, ми маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших.

Я впевнена: як суспільство ми дозріли, щоб вирватися з pociйських скрєп і совкового світогляду. Це доводять опитування: 56% українців повністю і скоріше погоджуються, що ЛГБТ люди повинні мати право на цивільні партнерства", - пише Інна Совун.

Читайте: “Коли ти поважаєш себе, ти будеш себе відстоювати” - як трансгендерний хлопець навчився самооборони і вчить молодь Чернівців

Поки що повного тексту законопроєкту немає на сайті Верховної Ради, бо він поки на підписанні, але депутатка опублікувала його у своєму Telegram-каналі.

Додамо, що за результатами опитування КМІС у травні 2022 року, 63% українців підтримують повне рівноправ'я людей різних сексуальних орієнтації.

Також у серпні минулого року президент Володимир Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. У своїй відповіді він повідомив, що згідно зі статтею 21 Конституції України, усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Він повідомив, що Уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства. Президент звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання та
поінформувати про відповідні результати.