Сайт 6262 починає серію публікацій новин, які виходили рік тому. Простежимо, що передувало російському наступу і що відбувалося у нашому місті.
Ми зібрали головні новини, які публікували на сайті 23 лютого 2022 року. У цей день по всій Україні ввели надзвичайний стан, за добу українці зібрали 20 мільйонів гривень на підтримку української армії, а голова Донецької адміністрації записав звернення до мешканців окупованих територій.
На всій території України вводять надзвичайний стан
23 лютого 2022 року відбувся терміновий брифінг секретаря РНБО Олексія Данилова за результатами засідання Ради. Під час брифінгу він оголосив, що в по всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, вводять надзвичайний стан.
Потім він уточнив, що на територіях двох вищевказаних областей надзвичайний стан і так діє ще з 2014 року.
Олексій Данилов також розказав, що в різних областях можуть бути різні нюанси надзвичайного стану, в залежності від ситуації. Ті чи інші рішення щодо нього можуть приймати обласні комісії, в які будуть входити представники державної та місцевої влади. Тобто десь режим надзвичайного стану може бути пом'якшений, а десь навпаки - посилений.
За добу українці зібрали більше 20 млн гривень на допомогу армії
20 502 560, 36 гривень - стільки грошей українці надіслали на благодійну допомогу українській армії через фонд "Повернись живим" за одну добу у 2022 році.Таке повідомлення опублікували на офіційній сторінці фонду.
За їх повідомленням, за добу українці надіслали більше допомоги ніж за весь 2021 рік.
"Наша бухгалтерія ледь встигає підраховувати кількість платежів, а військовий відділ у режимі 24/7 конвертує ваші благодійні внески у реальну допомогу на передовій", - кажуть у фонді.
Зараз для українців вже не є проблемою зібрати на допомогу армії величезні суми. Так наші люди збирають на автівки, дрони, байрактари і, навіть, супутник.
В Раду внесли проект постанови щодо оголошення воєнного стану у Донецькій та Луганській областях
В Україні мали розглянути Проект Постанови про оголошення воєнного стану на території Донецької і Луганської областей.
На офіційному сайті Верховної Ради 22 лютого зареєстрували Проект Постанови про звернення Верховної Ради України до Президента України щодо оголошення воєнного стану на території Донецької та Луганської областей, припинення транспортного сполучення з Російською Федерацією та закриття державного кордону з Республікою Білорусь та Російською Федерацією.
На Донеччині звернулися до мешканців окупованих територій
Голова Донецької обласної адміністрації Павло Кириленко рік тому записав звернення до мешканців окупованих територій. Його він написав російською.
"Но сейчас я прежде всего хотел бы обратиться к людям, которые живут там на временно оккупированной территории. Хочу им сказать, чтобы они не верили пропаганде РФ. Не Украина ваш враг. Наши вооруженные силы не планируют идти в наступление. Не планируют никаких акций против вас - тех, кто оказался в заложниках. И мы это очень хорошо понимаем. Да, мы хотим восстановления территориальной целостности нашей страны – в ее международно признанных границах – с Донецком, Луганском, Крымом. Но исключительно – политическим путем! И я знаю, что международные законы, правда и справедливость рано или поздно возобладают...
Мы не можем сейчас рассчитывать на то, что РФ остановиться только на признании оккупированных территорий Донецкой и Луганской областей. Поэтому мы готовы противостоять. У нас создано отдельную бригаду территориальной обороны. Уровень комплектации по мирному времени составляет 73%. К бригаде территориальной обороны сформированы также пять батальонов ТРО в каждом районе области".
Також у Слов’янську готувалися провести акцію "Слов’янськ - це Україна", але цього так і не сталося.
Згадаємо усі події, які передували великій війні в Україні.
Читайте також:
- Заяви Збройних Сил, президента, тривожна валізка і "лднр". Що відбувалося в Україні рік тому: 22 лютого 2022
- Фейкова мобілізація, визнання росією "лднр" і бомбосховища. Що відбувалось в Україні рік тому: 21 лютого 2022
- Герої Небесної Сотні та спеціальний телеграм-канал поліції. Що відбувалося у Слов’янську рік тому
- Диверсія у Слов’янську, бомбосховище зсередини і молодші класи на навчанні. Що відбувалося рік тому в Україні і Слов’янську
- Тероборона Слов’янська, обстріл садочка і продовження дистанційки. Що відбувалося в Україні рік тому: 17 лютого
- Бомбосховища, питання війни та День Єднання. Що відбувалося рік тому
- Кібератаки, наступ 16 лютого і посилений режим поліції. Що відбувалося рік тому
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262