Заяви Збройних Сил, президента, тривожна валізка і "лднр". Що відбувалося в Україні рік тому: 22 лютого 2022

Сайт 6262 починає серію публікацій новин, які виходили рік тому. Простежимо, що передувало російському наступу і що відбувалося у нашому місті.

Ми зібрали головні новини, які публікували на сайті 22 лютого 2022 року. У цей день офіційні заяви записали українські політики та Збройні Сили, людям нагадали про тривожні валізки і як діяти у надзвичайних ситуаціях.

Звернення президента України Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський 22 лютого 2022 року вчергове звернувся до громадян. 

У своїй промові Президент зазначив, що на той момент потреби у загальній мобілізації не було, проте видано указ про призов резервістів в особливий період. Йшлося виключно про громадян, зарахованих до оперативного резерву. 

Найближчим часом також мали бути проведені навчальні збори резервістів системи територіальної оборони.

Офіційні заяви Краматорська, Слов’янська та військових щодо напруженої ситуації в Україні

Мешканці Слов’янська і Краматорська моніторили новини і чекали на офіційні коментарі. Що тоді говорили військові та місцева влада?

Пресслужба 81 окремої аеромобільної бригади звернулася до мешканців Слов’янська та Краматорська.

Офіційні заяви Краматорська, Слов’янська та військових щодо напруженої ситуації в Україні, фото-1

На сьогоднішній день можемо з впевненістю стверджувати, що ситуація у Краматорську та Слов’янську повністю контролюється українськими військами, мешканці міст можуть не хвилюватись, адже ми завжди готові до будь-яких дій ворога: особовий склад підготовлений та рішуче налаштований.

Так, міський голова Краматорська призвав громадян не піддаватися паніці і зберігати спокій, - писав Восточный Проект.

Офіційні заяви Краматорська, Слов’янська та військових щодо напруженої ситуації в Україні, фото-2

«Все видели, что происходило вчера, следили за новостями. Много кто понимает, как все будет происходить далее, какой будет сценарий.

Одна просьба ко всем: сохраняйте спокойствие, без паники. Каждый из нас должен делать то, что должен. Военные выполняют свои задания, мы делаем свою работу.

К родителям школьников и детей, которые ходят в детсады хочу лично обратиться. Каждый руководитель каждого учреждения знает, что делать и куда вести детей, в соответствии с какой инструкцией отрабатывать все вопросы, чтобы уменьшить возможные риски в каком-либо экстренном случае, чрезвычайной ситуации.

Школы работают, инфраструктура работает, теплоснабжение поставляется. Деньги у нас есть, налоги поступают. Пожалуйста, без паники, работаем. Считаю, все будет хорошо», повідомив Олександр Гончаренко.

Голова Слов’янської ВЦА Вадим Лях також давав свій коментар стосовно ситуації

Офіційні заяви Краматорська, Слов’янська та військових щодо напруженої ситуації в Україні, фото-3

Тривожні політичні новини останніх днів та особливо вчорашні події викликали серед мешканців громади хвилювання та невпевненість у завтрашньому дні.

У цій ситуації найрозумніше — зберігати спокій. Причин для паніки немає. 

Місто продовжує жити звичайним життям. Лікувальні заклади, як завжди, ведуть прийом пацієнтів. У школах завтра виходить на заняття не лише малеча, а й учні 5-11 класів. Комунальні підприємства працюють у штатному режимі. КП «Благоустрій» проводить прибирання вулиць після зими, тролейбуси виходять на лінію. Електроенергія, газ, тепло та вода подаються споживачам.

Сьогодні дав завдання проінспектувати та розширити мережу джерел альтернативного водопостачання. Наразі бювети обладнані у дворах багатоквартирних будинків на вул. Свободи, 5; Світлодарській, 14; Ярослава Мудрого, 5; Корольова, 27. Зараз «Славміськводоканал» приводить їх у робочий стан. Крім того, свердловини є й на території комунальних підприємств. У найближчій перспективі вони з'являться у кожному мікрорайоні. Це дозволить забезпечити місто водою у разі аварій на водоводі чи електромережі.

Ще раз повторюся: не панікуємо. Все буде добре!

Офіційні заяви українських посадовців щодо визнання "ЛДНР" в Росії

22 лютого країна-агресор на чолі з володимиром путіним визнали "лнр" та "днр". Це виводить війну на Донбасі на новий рівень. Мінські домовленості фактично вважаються розірваними.

Для багатьох людей України це стало приводом для особливого занепокоєння. У соцмережах все частіше почало з’являтися слово "війна".

Що говорили українські посадовці та міністерства? Ми зібрали коментарі щодо ситуації в країні зараз.

Читайте: Звернення Зеленського за підсумками засідання РНБО (відео)

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 

Офіційні заяви українських посадовців щодо визнання "ЛДНР" в Росії (оновлюється), фото-1

Визнання Росією так званих «Л/ДНР» — це чергове порушення суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Це чергове порушення основ міжнародного права.

Разом із нашими міжнародними партнерами ми будемо вживати всі необхідні заходи, аби цей крок агресії отримав рішучу відповідь. Ми очікуємо посилення санкцій і військової та економічної допомоги. Цивілізований світ має дати консолідовану відповідь прямо зараз. Хочу принагідно привітати оперативне рішення Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца зупинити сертифікацію «Північного потоку-2». Цей проєкт має бути остаточно заборонений.

Наше з вами завдання сьогодні — бути спокійними та згуртованими. Українська армія сильна й готова захищати свою землю. Вірмо в наших військових, в нашу державу та будьмо єдиними.

Слава Україні!

Звернення Міністра оборони України​ Олексія Резнікова:​

Офіційні заяви українських посадовців щодо визнання "ЛДНР" в Росії (оновлюється), фото-2

Шановні солдати і матроси, сержанти і старшини, офіцери, генерали та адмірали! Шановні працівники Збройних Сил України!​ ​Морок невизначеності впав. ​Те, що ви знали 8 років, тепер побачив весь світ. ​ ​

Завдяки вашій мужності, самовідданості і професіоналізму було зламано плани ворога, який усі ці роки вів підлу війну, ховаючись за жінками і дітьми. ​Обстрілював школи і житлові будинки. Викрадав і катував. Брехав і залякував. Грабував і нищив нашу землю. Вчора він показав своє справжнє обличчя. ​

Обличчя злочинця, який хоче тримати у заручниках вільний світ. Який усвідомлює свій злочин і намагається пов’язати усіх навколо себе круговою порукою. Бо боїться. Адже за злочином неодмінно прийде покарання. ​ ​

Завдяки вам Європа усвідомила справжню ціну уникання чесних відповідей. Кремль зробив черговий крок до відродження Радянського Союзу. З новим Варшавським пактом і новою Берлінською стіною. ​Єдине, що відділяє від цього – Україна і українська армія.​ ​

Наш вибір дуже простий – боронити свою країну, свій дім, своїх рідних. Для нас нічого не змінилося. Тепер ми побачимо поряд справжніх друзів, яких стане більше. Тепер не зможуть сховатися ті «друзі», які не один рік вмовляли нас капітулювати. ​ ​ Попереду важкі випробування. Будуть втрати. Доведеться пройти через біль, здолати страх і зневіру.

Але нас неодмінно чекає перемога. Бо ми на своїй землі і за нами правда. Українську армію підтримує наш народ. Віра людей – це ознака, що ми усе робимо правильно.​ ​ Зараз усі зусилля військово-політичного керівництва держави і командування ЗСУ спрямовані на зміцнення оборони. Зокрема, на максимальне залучення допомоги партнерів, частину з якої ми вже отримали.​

Багато хто на емоціях підштовхуватиме до хаотичних рішень. Ми цього не допустимо. Наша сила – у єдності і впевненості. З холодною головою. ​ ​

Зберігаймо спокій. Тримаймо стрій. ​

Заради пам’яті побратимів. ​

Заради тих, кого любимо.​ ​

Слава Збройним Силам України!​ Слава Україні!​

Більше читайте тут: Офіційні заяви українських посадовців щодо визнання "ЛДНР" в Росії (оновлюється)

Тривожна валіза та евакуація - мешканцям Донеччини розказали правила поведінки при надзвичайній ситуації

Зважаючи на ситуацію, яка склалась на території лінії зіткнення, у багатьох мешканців виникали безпекові питання.

Читайте також: Евакуація, мобілізація та паніка - що зараз відбувається на окупованих територіях Донбасу

Під час брифінгу у Донецькій ОДА на ці питання відповів Олексій Мельниченко, завідувач територіальних курсів цивільного захисту навчально-методичного центру

За словами Олексія Мельниченко, тривожна валіза має бути в кожної людини на всяк випадок. Там мають бути особисті документи, запас грошей, необхідні медикаменти, білизна і теплі речі. У тривожну валізу треба також покласти предмети першої необхідності: ніж, ліхтарик, сірники, продукти харчування на 3 доби. Вага тривожної валізи не має перевищувати 50 кілограмів. 

Детальніше про те, що має лежати у тривожній валізі кожного мешканця Слов’янська, читайте у нашій статті ТУТ.

Згадаємо усі події, які передували великій війні в Україні.

Читайте також:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

НОВИНИ
08:23, 16 листопада