Серед громадян, які бажають вступити до штурмових бригад «Гвардії наступу», є і жінки.
Відважні жінки вступають до добровольчих батальйонів, щоб стати на захист держави від агресора.
Про це у телемарафоні заявив речник Нацгвардії України Руслан Музичук.
«Хочу відзначити, що серед бажаючих, які хочуть вступити до лав новостворених підрозділів, є також і жінки», - сказав Музичук.
За його словами, середній вік осіб, які подали анкети через відповідний сайт на вступ до «Гвардії наступу», становить приблизно 33 роки, наймолодшим — 18 років.
«Є навіть люди, яким за 60, - проте вони подають заявку на вступ до цих бригад, бо зазначають, що мають досвід проходження служби у військових формуваннях, правоохоронних органах, або ж виконували задавдання в АТО\ООС у попередні роки», - заявив речник.
Представник Нацгвардії поінформував, що зараз активність людей, які подають заявки до штурмових бригад, які формує МВС, є досить високою. Він уточнив, що значна частина із поданих заявок стосується саме вступу до лав НГУ.
«У цілому це об'єктивно, бо Нацгвардія формує 6 підрозділів, і ДПСУ та Нацполіція — відповідно по 1. Ці 8 штурмових бригад МВС будуть підготовлені відповідним чином, укомплектовані мотивованими бійцями», - відзначив Музичук.
Окремо речник Нацгвардії сказав, що наразі зроблено все для того, щоб механізм подачі анкети був доступним для громадян і максимально простим — починаючи від сайту і закінчуючи ЦНАПами.
Він підкреслив, що людина має бути ментально і фізично готова проходити службу.
Відповідаючи на питання, представник НГУ поінформував, що якщо говорити про мобілізацію, то йдеться про те, що має збільшуватися чисельність ЗСУ і Нацгвардії та інших військових формувань.
«Ми бачимо, яка ситуація нараз точиться на лінії фронту, які задачі у нас мають бути. І маємо... також створювати резерви. Є військовослужбовці, які знаходяться на лінії фронту вже місяцями, і вони також мають бути замінені. Тому і мобілізація, і комплектування цих штурмових бригад, - вони виконують одне завдання, спрямоване на безпеку країни, на нашу перемогу», - заявив він.
Загалом до лав добровольчих батальйонів записалися вже 17 тисяч людей.
Про це повідомив в інтерв’ю в об’єднаному телемарафоні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
"Через сайт надійшли заявки близько 10,5 тис. осіб, через Центр надання адміністративних послуг прийшли 6,5 тис. осіб", - сказав він.
Серед тих, хто подав заявки, 600 жінок. Вони зможуть працювати у медичних і логістичних підрозділах, додав Клименко.