5 народних символів 2022 року

2022 рік став для українців одним із найтяжчих в історії через повномасштабне вторгнення рф на нашу територію в лютому.

Цей рік залишить по собі багато трагічних спогадів, блискучих військових операцій, народної творчості, а також символів.

Тож, сьогодні пригадаємо, чим запам’ятався для Українців 2022 рік, і які символи цього року вже міцно вкоренилися у нашу сучасну культуру.

Русский воєнний корабль…

На другий день повномасштабного вторгнення росіяни почули від українців, у якому напрямку їм треба рухатись - у напрямку російського воєнного корабля, який згодом ми і відправили на дно. Крейсера "Москва" підійшов до острова Зміїний 25 лютого, вимагаючи військовослужбовців Ізмаїльського прикордонного загону здатися. Тоді один із захисників острова Зміїний відповів: “Русский военный корабль, иди нах#уй!”. Цей вираз увійшов у нашу історію.

Паляниця

Паляниця - це один із різновидів українського хліба. Це слово стало своєрідним кодом, який почали активно застосовувати та обговорювати під час російського вторгнення в Україну 2022 року. Слово “Паляниця” стало своєрідним паролем для перевірки - “свій” чи “чужий”.

Зазвичай росіяни не можуть вимовити це слово і до кінця не розуміють його змісту, часто плутають зі співзвучним словом “полуниця”, а отже легко ідентифікуються.

Відео з “перевірками” на “свій” чи “чужий”, поширились в інтернеті та стали своєрідним мемом.

Азовсталь

Одним із символів незламності і сталевої витримки став “Азовсталь” - металургійний комбінат у Маріуполі, який до останнього оборонявся. Під час облоги міста там в укриттях Азовсталі знаходились цивільні та військові.

Саме комбінат Азовсталь залишився останнім бастіоном міста Маріуполя, який росіяни планомірно знищували. Загарбники атакували завод з усіх видів озброєння.

Згодом цивільних вдалось евакуювати, військові же, 20 травня, виконуючи наказ, вищого військового командування, вони припинили оборону, щоб вижити.

Пес Патрон

Улюбленець дітей та дорослих, спритний та веселий пес Патрон - український собака-винюхувач вибухівки, джек-рассел-тер'єр, талісман Служби України з надзвичайних ситуацій.

Патрон здійснив понад 700 виїздів на розмінування, – кажуть надзвичайники. Звичайно, діяв він зі своїм господарем - начальником частини піротехнічних робіт та підводного розмінування ГУ ДСНС у Чернігівській області Михайлом Ільєвим.

На особистому рахунку Патрона – понад 300 знайдених вибухонебезпечних предметів.

Доброго вечора, ми з України

Ця пісня набула широкої популярності на початку повномасштабного вторгнення. Музичний трек від PROBASS та HARDI, реліз якого відбувся у жовтні 2021 року, заграв новими барвами саме соцмережі TikTok у 2022-му. Було створено понад 230 тис. відео з використанням цього треку. Багато з них - за участю військовий, які сьогодні боронять нашу країну.