Як виживає Святогірська громада та скільки мешканців залишилось у місті

Голова Святогірської територіальної громади Володимир Рибалкін розповів про ситуацію у місті. 

Святогірськ був офіційно деокупований 12 вересня. За цей час вдалось відновити мобільний зв’язок, роботу Ощадбанку - пишуть Новости Донбасса. 

Як живе громада

У громаді відновили роботу пекарні, потроху повертаються підприємці, працює відділення Укрпошти, кожного тижня приїжджають представники управління соціального захисту населення та Пенсійного фонду. Налагодили співробітництво з волонтерськими організаціями, які допомагають громаді повернутись до комфортного життя якомога скоріше. 

Зараз триває реконструкція двох об’єктів для тимчасового розміщення мешканців громади, які не зможуть перезимувати у своїх домівках через їх руйнацію чи відсутність опалення.

Тривають роботи з розмінування, починають підготовку дерев для спилювання та заготівлі на зиму.

Завдяки громадській організації "АДРА" розпочалися безкоштовні автобусні рейси з міста Святогірськ, сіл Маяки та Хрестище до Слов'янська, де мешканці можуть отримати необхідні соціальні та адміністративні послуги, відвідати магазини та аптеки. Також відновлюють роботу комунальних підприємств та планують закупити техніку, яка замінить знищену внаслідок російських обстрілів.

Відновлення будинків та інфраструктури 

У громаді працівники комунальних підприємств допомагають зберегти багатоповерхові будинки, у яких пошкоджені дахи та вибиті вікна

Про відновлення поки що говорити рано, ми повинні пережити зиму і не втратити ці будинки. У громаді працює спеціаліст, який фіксує пошкодження будинків у результаті військових дій, а вже етап відновлення та виплати компенсацій настане після перемоги України. 

Ситуація зараз дуже важка у чотирьох населених пунктах — Богородичне, Долина, Краснопілля та Мазанівка. Поки що не вистачає піротехніків для розмінування цих сіл, адже там залишилося дуже багато вибухонебезпечних предметів. На цих територіях знищено практично всі житлові будинки. Люди намагаються повернутися до цих сіл, щоб оглянути свої будинки та спробувати щось відбудувати, але це дуже небезпечно. Фактично в цих селах небезпечно переміщатися автомобільним транспортом.

Рятувальники працюють постійно, але на жаль не в тій кількості, яка б дозволила говорити про швидке очищення території громади від мін. Тут йшли дуже активні бойові дії, тому територія дуже забруднена боєприпасами та іншими небезпечними предметами.

Скільки людей залишилось

У Святогірську зараз мешкає 650 осіб, а всього у громаді — близько двох тисяч людей. Однозначно повертатись сюди рано. Крім комунальних проблем, існує велика мінна небезпека. Нещодавно громада знову потрапила під обстріл. За інформацією Володимира Рибалкіна, це була ракета С-300.

Росіяни вкотре нагадали, що вони воюють із громадянським населенням і що війна ще не завершилася. Тому звертаюся до мешканців громади – якщо у вас є можливість прожити зиму у безпечніших регіонах – неодмінно скористайтеся нею. Прийде час, і ми разом будуватимемо успішну громаду, але для цього треба вберегти життя та здоров'я її мешканців.

Вам також буде цікаво: