Як не змерзнути та зекономити

Зима обіцяє бути складною, але є поради, які допоможуть нам із цим впоратися.

Дотримуйтеся цих простих правил, щоб залишатися в теплі та при цьому заощадити гроші:

1. Зменшіть температуру опалення. Якщо ви маєте таку можливість, намагайтеся підтримувати у приміщенні температуру не більше 18 °C. У кімнатах, які не використовуєте, зменшуйте температуру. Дійте за тим же принципом, коли лягаєте спати або йдете із помешкання.

2. Надавайте перевагу ощадливим засобам обігріву. У разі, якщо на вулиці вище 0, використовуйте кондиціонер у режимі обігріву замість газового опалення. Якщо у вас індивідуальне опалення, такий спосіб обігріву буде найекономнішим.

3. Займіться вікнами. Відрегулюйте їхню фурнітуру таким чином, щоб вони щільно зачинялися. Не зайвим буде встановити на вікнах нові гумові ущільнювачі, якщо їх немає або вони пошкоджені.

4. Утепліть двері. Найкращим ріщенням буде утеплити вхідні двері ущільнювачем по периметру стулок. Додаткові двері на вході до під’їзду намагайтеся завжди тримати зачиненими. Не зайвим буде встановити доводчик дверей.

5. Зменшіть тепловитрати. Батареї намагайтеся тримати відкритими: відсуньте меблі біля них, підніміть штори та зніміть декоративні панелі. На стіну за батареєю прикріпіть фольгований тепловідбивний екран. Наніч закривайте вікна шторами, ролетами чи жалюзі, при цьому залишаючи батарею відкритою.

6. Потурбуйтеся про тепло у під’їзді та в будинку. Якщо будинок оснащений індивідуальним тепловим пунктом, зверніться із сусідами до управителя (ЖЕК), ОСББ або знайдіть фахівця, щоб встановити максимально допустиму температуру в квартирах не більше 18 °C. Також не забувайте слідкувати за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та на горищах.