Чи буде демобілізація військових ЗСУ під час війни? Петиція набрала підписів

На сайті петицій до президента ще у вересні зареєстровали петицію із пропозицією "чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін".

Нещодавно петиція набрала більше 25 тисяч підписів, а значить, буде ргозглянута.

Автор петиції Антон Водяний пропонує обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, а також гарантувати відстрочку від наступної мобілізації для людей, котрі відслужили встановлений термін.

"Нині виникла ситуація, коли, попри “загальну” мобілізацію, одні люди служать без відомих їм строків, тоді як інші не служать узагалі. Більш того, часто служать і зараз знову ті, хто й раніше не уникав військової служби", – вказується у петиції.

Автор зазначає, що не служать ті, хто й раніше не служив. Таким чином, "одні люди віддають обов’язку значну частку свого життя, тоді як інші — нуль".

Ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військовослужбовців. Не йдеться про збільшення кількості військовозобов’язаних — лише про рівномірний розподіл обов’язку між наявними військовозобов’язаними, зазначається у петиції.

"Враховуючи вищезазначене, пропонуємо чітко прописати почерговість проходження військової служби, обмежити термін служби за мобілізацією в один рік, а також гарантувати відстрочку для тих, хто відслужив цей термін і демобілізований, на визначений час, але не менше п’яти років — залежно від необхідного в певний період розміру армії та загального числа наявних військовозобов’язаних", – звертається до президента Антон Водяний.

Зараз ця петиція набрала вже необхідну кількість підписів, а отже існує ймовірність того, що мобілізовані зможуть мати дати демобілізації. Чи реально це в теперішніх умовах?

НОВИНИ
17:45, 18 листопада
НОВИНИ
14:29, 18 листопада