Пентагон не бачить ознак, що путін вирішив застосувати ядерну зброю, проте весь цивілізований світ готується до можливого сценарію.
Президент росії володимир путін розуміє поразку своєї армії на українському фронті, а тому намагається ядерним шантажем змусити українців відступити.
Нещодавні успіхи ЗСУ на східному та південному фронті викликали нову хвилю обговорення можливих сценаріїв застосування рф ядерної зброї на території України.
Таку оцінку висловив у четвер під час брифінгу речник Пентагону генерал Патрік Райдер.
«Ми не маємо жодної інформації, яка змусила б нас змінити нашу позицію стратегічного стримування, і ми не маємо оцінок, що президент путін ухвалив рішення про застосування ядерної зброї»,- зауважив Райдер.
Представник Пентагону в цьому зв’язку нагадав, що представники адміністрації США, в тому числі міністр оборони Остін, а також міжнародні партнери називали «безрозсудними та безвідповідальними» ядерні погрози росії.
Нещодавно, путін підписав указ про приєднання захоплених тимчасово захоплених територій України до складу рф.
Про це у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій написав високий представник ЄС Жозеп Боррель.
«З одного боку, все це виглядає знайомим, оскільки путін вдався до подібної процедури у 2014 році під час анексії Криму (неприкрите використання сили, насильницький «референдум», за якими йшла грандіозна церемонія з приводу «завершення справи»). З іншого, події минулого тижня сприймаються по-іншому. Путін зараз постав перед поразкою на полі бою, посиленням опозиції вдома та дедалі більшою ізоляцією за кордоном. Його промова та представлений ним стиль мислення були майже сюрреалістичним коктейлем дикунських погроз, конспірологічних думок, та фантазійних образ. Це дозволяє припускати, що цей чоловік є настільки ізольованим, що він потонув у почутті «жертви» та втратив дотик до реальності», – написав Боррель.
Зеленський закликав НАТО "переглянути застосування свого тиску". А саме не чекати поки росія завдасть ядерного удару, а нанести "превентивний удар" санкціями.
Звернення президента України Володимира Зеленського було некоректно трактоване рядом українських і західних ЗМІ.
У соціальних мережах почала розповсюджуватися інформація, що нібито, президент України закликав НАТО використати ядерну зброю проти росії до того, як вона це зробить на території України.
Насправді у промові президента йшла мова про час до 24 лютого. Зеленський наголосив, що до росій потрібно було приймати санкції раніше, ще до початку повномасштабного вторгнення, тоді б масштаб трагедії був би значно меншим, або його б не було взагалі.
"Що повинно робити НАТО? Унеможливлювати росією застосування ядерної зброї. Преветнивні удари, щоб вони знали, що з ними буде, якщо вони застосують, а не навпаки: чекати ядерних ударів від росії, щоб потім сказати: "Ах, ти так? Ось, тримай від нас", - сказав президент України.
У своїй промові Зеленський закликав НАТО переглянути застосування свого тиску на рф, щоб подібних погроз в історії людства більше не траплялося.
Бути готовим - означає бути захищеним.
Попри те, що ризик застосування ядерної зброї з боку рф експерти оцінюють, як незначний, українці розшукують інформацію, щодо того, як можна зменшити вплив радіації на організм, захистити оселю, продукти харчування та воду.
Так, на офіційному сайті МОЗ опублікували рекомендації, що робити у разі радіаційної аварії. На сайті відомства опублікували детальний опис, які види радіації можуть бути та як захистити від них себе та близьких.
У Міністерстві також наголошують, що Йодид калію, про який так часто пишуть і рекомендують приймати, як профілактику радіаційного ураження, у соціальних мережах, слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.
"Приймати йодид калій для «профілактики» без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу", - повідомляють у відомстві.