З 1 вересня в Україні вносять декілька змін.
Про деякі з них розписуємо детально у нашому матеріалі. Серед нововведень навчання школярів, особливості роботи обмінників, виїзд чоловіків за кордон та комендантська година на Донеччині.
Як будуть вчитися діти
Попри війну 1 вересня українські діти зможуть повернутися до шкіл. Але не всюди.
Читайте: Як у Слов’янську святкували День знань - 1 вересня у спогадах і фото
Кабмін дозволив навчання у школах за умови, що вони матимуть безпечні укриття. Два місяці комісії ДСНС перевіряли школи по всій Україні. За даними на кінець серпня, 59% навчальних закладів мають захисні споруди.
Але остаточне рішення, чи йтиме навчатиметься дитина оффлайн, - за батьками. Адже жодне укриття у школі не захистить при прямому влучанні ракети.
Читайте: 1 вересня в умовах війни - що треба знати батькам та вчителям
Цього року вперше Міністерство освіти запропонувало відразу кілька варіантів навчального процесу для дітей: дистанційно, очне навчання з відвідуванням шкіл або змішаний формат, коли заняття будуть відбуватися і онлайн, і офлайн.
Змішані форми можливі у тих школах, де недостатньо місць у підвалах, куди не можна помістити всіх дітей.
На прифронтових територіях, наприклад, у Харківській та Миколаївській областях, навчання буде виключно онлайн. У Рівненській області 49% шкіл розпочнуть навчання офлайн. Не підуть до школи діти, які живуть у прикордонній з Білоруссю 40-км зоні.
Читайте: У школах Слов’янська продовжать навчатися понад 10 тисяч дітей
Ще одній категорії чоловіків дозволять виїзд за кордон
Із 1 вересня в Україні запрацює програма єВідрядження, яка за рішенням уряду дозволить військовозобов'язаним українцям (зокрема чоловікам призовного віку) виїжджати з України на 7 днів у робочі відрядження, попередньо внісши заставу в 200 тисяч гривень. Досі право на такі відрядження мали лише держслужбовці, відтепер його нададуть і бізнесу.
Послуга поки діятиме в експериментальному форматі, задля цього на порталі Дія з 1 вересня запускається розділ єВідрядження.
Скористатися такою послугою зможуть ФОПи та юридичні особи приватної форми власності. Для цього вони повинні відповідати таким вимогам:
- подали податкову звітність;
- не мають заборгованості з єдиного внеску на державне соціальне страхування;
- середня заробітна плата в компанії становить не менше 20 тисяч гривень;
- внесли гарантований платіж у 200 тисяч гривень
- кількість застрахованих осіб в компанії за останній місяць звітного кварталу має бути не менше ніж 10 осіб.
Виїхати у таке відрядження за кордон можна буде не більше ніж на 7 днів. Отримати дозвіл на виїзд одночасно зможуть не більше 10% від кількості застрахованих осіб, однак при цьому не більше 10 людей із компанії одночасно.