Розпочалася сто вісімдесят сьома доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.
"У Нікопольському поцілили по Нікополю, Марганцю та Червоногригорівській громаді. Попередньо, люди неушкоджені. На жаль, побільшало постраждалих через обстріл Нікополя, що стався напередодні увечері. Госпіталізований ще один чоловік. Він у важкому стані. Та атака забрала життя однієї людини, п’ятеро поранені", - йдеться у дописі.
Після обстрілу в ніч на 29 серпня у Червоногригорівці пошкоджені 15 будинків, підприємство, храм, лінії електропередач. У Нікополі без світла - 2 600 сімей. Електрики уже працюють. У Марганці масштаби руйнацій з’ясовуються.
Ранком 29 серпня росіяни скерували ракети на Синельниківський та Дніпровський райони.
У Покровській громаді через вибух сталася пожежа. Вогнеборці приборкують полум’я. Інформація про загиблих і постраждалих уточнюється.
У Любимівській громаді ракета поцілила по дачному масиву. Масштаби руйнувань з’ясовуються.
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомляє:
"Станом на ранок точно відомо про 10 енергодарців, які отримали чисельні осколкові поранення різного ступені важкості внаслідок нічного обстрілу житлових кварталів Енергодара. Двох з них госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії у важкому стані", - написав Орлов.
За його інформацією, знищено та пошкоджено щонайменше 20 автівок, припаркованих біля будинків на Воїнів-Інтернаціоналістів.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляє:
«Продовжуємо працювати планово щодо можливої евакуації з різних населених пунктів нашої області. Наразі підстав для примусової евакуації немає. І водночас ми маємо бути до цього абсолютно готовими», - сказав Синєгубов.
Як розповів голова прикордонної Золочівської громади, яка постійно зазнає обстрілів, Віктор Коваленко, підготовка ведеться у зв’язку з наближенням опалювального сезону, адже і зараз у частині населених пунктів немає світла, а Золочів уже залишався без газу через російські обстріли інфраструктури.
«Ми отримали відповідний формуляр від обласної військової адміністрації, отримали зразки документів для того, щоб заповнювати їх населенню. Тому на сьогодні йде ця робота і в Золочеві, і в старостинських округах щодо можливої евакуації. Відпрацьовуються маршрути. Поки ми не можемо сказати, в яку область», - сказав Коваленко.
Він пояснив жителям, що заяви необхідні для того, щоб підрахувати, скільки потрібно транспорту та місць для проживання. Так само мешканці, які не хочуть виїздити, мають заповнити письмову відмову.
За підрахунками Коваленка, в громаді залишиться багато людей, і їм треба чітко розуміти, з якими проблемами стикнуться, – відсутністю електрики, газу, централізованого водопостачання. Наразі в Золочівській громаді дровами необхідно забезпечити 4700 домоволодінь. За підрахунками голови, на це потрібно 83 млн грн і ще 16 млн – на доставку. Таких грошей виділити ні місцева влада, ні обласна не може.
«Нам на заробітну плату працівникам, які лишилися, не вистачає 5 мільйонів», - зауважив Коваленко. Тож населення він закликав заготовляти дрова, купувати буржуйки та свічки і робити продовольчі запаси.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262