Чиновники пропонують залишити українців без підвищення мінімальних зарплат: про що йдеться

21 липня 2022 року розпочато колективні переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2023 рік. Зокрема, Мінфін пропонує у 2023 році залишити її у розмірі 6700 грн. Бізнес підтримав таку позицію Мінфіну.

Як відомо, у жовтні відбудеться останнє цього року підвищення «мінімалки». Її розмір зросте до 6700 гривень. Мінфін та роботодавці виступають за те, щоб розмір мінімальної зарплати 6700 грн залишився і у 2023 році.

Про це повідомляє пресслужба Федерації профспілок (ФПУ) за результатами початку колективних переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2023 рік.

"Позиція Мінфіну полягає у стримуванні соціальних видатків – зокрема міністерство не вбачає можливості підвищення мінімальної заробітної плати та пропонує у 2023 році залишити її у розмірі 6700 грн. Також запропоновано призупинити підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на сьогоднішньому рівні, оскільки його зростання потребуватиме значних видатків із державного бюджету", – зазначається у повідомленні.

ПФУ відзначає, що представники Сторони роботодавців підтримали позицію Мінфіну щодо збереження у 2023 році мінімальної заробітної плати на рівні 6700 грн.

Водночас генеральний директор директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Мінекономіки Юрій Кузовий в ході обговорення зазначив, що, враховуючи позитивний вплив мінімальної заробітної плати на середній рівень зарплати та обсяг податків, а також очікування щодо інфляції, Мінфіну направлено пропозиції щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 на рівні 6700 грн з подальшим її підвищенням для забезпечення рівня у 7250 грн у середньому на рік.

Разом з тим, за інформацією Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах червня 2022 року оцінюється на рівні 7000 грн та прогнозується у розмірі 8200 грн на початок 2023 року.