Минулої доби окупанти обстріляли чотири райони Харкова, а також населені пункти області. Знову є загиблі та поранені. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у Telegram у вівторок, 21 червня.
Так, протягом доби ворог обстрілював Київський, Індустріальний, Салтівський та Немишлянський райони Харкова.
«Вночі у Київському районі Харкова внаслідок російських ударів було суттєво пошкоджено будівлю одного з освітніх закладів – приміщення зруйновано на 40%», - написав він.
У Салтівському районі обстріляли транспортне підприємство – виникла пожежа, один працівник отримав поранення.
На Ізюмщині продовжується ліквідація пожежі на газопереробному підприємстві, що викликали обстріли окупантів.
За даними голови ОДА, в області протягом доби окупанти обстрілювали Ізюмський, Чугуївський, Харківський райони. За добу троє загиблих та семеро поранених.
У районі Ізюма продовжуються бої, українські захисники відбивають атаки ворога та надійно утримують свої позиції, зазначив Синєгубов.
Варто зауважити, що не всі поділяють думку про можливий наступ росіян на Харків. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що на сьогодні очікувати наступ окупантів на Харків не варто, - передає Новинарня.
Про це він сказав під час інформаційного телемарафону.
"Очікувати наступ на Харків на сьогодні не варто. Все на що спромоглись російські сили - вони підзбирали резерву і спромоглись тільки відсунути нас від державного кордону. Далі наступ російських військ було зупинено і на сьогодні там йдуть позиційні бої. І ми всі оборонні рубежі тримаємо", - зазначив експерт.
Проте, за його словами, тепер російська артилерія може діставати до околиць Харкова, але подальшого просування навряд чи слід очікувати, тому що більше резервів у РФ немає.
"Харківський напрямок - це відволікаючий маневр. Вони хочуть змусити нас відтягнути частину сил нашої армії на Харківський напрямок з Луганського", - вважає Жданов.
Проте, частина міст і селищ області залишаються окупованими. Особливе значення для нас має Ізюм та його район.
В Ізюмі Харківської області окупаційна влада збирає списки чиновників, активістів, журналістів та підприємців. Частину активістів росіяни тримають в полоні.
Про це в етері "Українського радіо Харків" розповів керівник медіа "Обрії Ізюмщини" Костянтин Григоренко.
За його даними, в Ізюмі досі немає мобільного зв'язку та інтернету, частина міста залишається без газопостачання.
"Частково запрацювала міська лікарня, там працюють кілька ізюмських лікарів. В основному вони надають допомогу хірургічному відділенню, тому що люди отримують осколкові поранення. Жодна аптека не працює. Окупаційна влада ввела обов’язкове ліцензування продажу медикаментів, але всі ці препарати продаються на вулиці", — розповів Григоренко.
За його словами, у місті запрацювали два ринки — Центральний та Залізничний. Місцеві підприємці постачають товари з окупованих Куп’янська та Сватового. При цьому жоден банк та банкомат в Ізюмі не працює.
"Гуманітарна логістична мережа відсутня. Ні Червоний хрест, ні українські волонтерські організації не в змозі доставити [допомогу]. Ізюм потребує зелених гуманітарних коридорів для доставки ліків, харчів та інших товарів", — каже Григоренко.
Чоловіків віком від 18 до 60 років із міста не випускають. Жінки, діти та люди з інвалідністю мають змогу виїхати або в бік Росії, або через Печенізьку греблю в бік Харкова.
"Дуже звірствують і лютують, мародерять так звані воїни ЛДНР. Відкривають помешкання жителів, грабують усе, що бачать. Остання новина з села Студенок. Там ЛДНРівці КамАЗами вантажать все, що є в будинках", — розповів керівник медіа.
Українські сили, ймовірно, ведуть контрнаступ на північний захід від Ізюма, щоб відвернути російські війська від наступу Слов'янськ.
Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни (ISW).
Зазначається, що також українські війська прагнуть порушити російські шляхи постачання.
Як пише ISW, у цьому контрнаступі ЗСУ досягли незначних успіхів.