Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону проросійських партій. Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
19 березня президент ввів у дію рішення РНБО про призупинення діяльності 11 політичних партій за антиукраїнську діяльність. Серед них:
- «Опозиційна платформа – За життя»
- «Партія Шарія»
- «Наші»
- «Опозиційний блок»
- «Ліва опозиція»
- «Союз лівих сил»
- «Держава»
- «Прогресивна соціалістична партія України»
- «Соціалістична партія України»
- партія «Соціалісти»
- «Блок Володимира Сальдо»
На початку травня Верховна Рада 330-ма голосами підтримала законопроєкт 7172-1. Він передбачає заборону проросійських партій. Згідно з документом, діяльність партії буде заборонена, якщо вона спрямована на:
- Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України;
- Представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;
- Прославлення, виправдання дій і бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України, представників збройних формувань рф, інших незаконних збройних формувань, банд, груп найманців, представників окупаційної адміністрації рф, у тому числі шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці», «ввічливі люди».
14 травня цей закон підписав президент Володимир Зеленський. Як пояснює Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, діяльність партій можна забороняти і це не є порушенням демократії. Принцип «демократія має бути здатною захистити себе» озвучив відомий німецький конституціоналіст Карл Льовенштайн ще в 1937 році. Він дійшов висновку, що нацисти змогли захопити владу, бо Веймарській республіці бракувало положень, які б дозволили захиститися від тих, хто прагнув її знищити. Цей принцип підтвердив і Європейський суд з прав людини.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262