Представники всіх рівнів української влади закликають громадян евакуюватися з населених пунктів, де небезпечно жити наразі через військову агресію рф. Проте залишається частина населення, яка ставиться до евакуації підозріло.
Попри заклики евакуюватися частина населення України залишається у містах та селах, які знаходяться під російськими обстрілами. Одна з причин - впевненість, що для життя в евакуації необхідно багато грошей та зв'язки, друга - страх втратити житло, третя - впевненість, що "мене точно омине".
Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій зібрало п'ять небезпечних міфів про евакуацію.
Міф перший: «Я цивільний – мене окупанти не зачеплять».
На жаль, зачеплять. У цьому мусив переконатися увесь світ – на гіркому прикладі Бучі, Гостомеля, Ірпеня чи блокованого Маріуполя. Будь-яка зустріч з російськими загарбниками є смертельно небезпечною для цивільних громадян.
Міф другий: «Не так страшно: пересиджу в підвалі чи погребі».
Досвід нинішньої війни щодня руйнує цей міф. Непристосований погріб чи підвал часто стають пасткою. Адже навіть у жилих кварталах ворог використовує ракети, авіацію, артилерію, реактивні системи залпового вогню. Смертельна зброя змітає все на своєму шляху. Згадайте, до прикладу, обласний драматичний театр в Маріуполі. Будинки чи підвали – далеко не найкращий прихисток.
Міф третій: «Евакуація – це великі витрати».
Евакуація відбувається абсолютно безкоштовно на всіх етапах, починаючи від переміщення транспортом і закінчуючи розміщенням та харчуванням. На новому місці вам допоможуть із пошуком житла, отриманням грошової допомоги від держави та міжнародних партнерів, вирішать інші побутові проблеми.
Міф четвертий: «Поселяють в «чистім» полі».
Тих, хто потрапляє в росію, можливо, й так. Українців же, котрі евакуювалися в безпечні регіони, розміщують у квартирах, гуртожитках, готелях, на базах відпочинку та інших пристосованих для життя приміщеннях. Умови поселення – максимально сприятливі.
Міф п’ятий: «За теорією ймовірності мені не прилетить!»
Люди надто шкодують за всім, чого нажили і до чого звикли. Але випробовувати долю не можна. За даними розвідки, станом на початок квітня ворог випустив по Україні понад 1,2 тис. балістичних та крилатих ракет різних типів. У середньому це понад 30 ракет за добу. Ризик того, що завтра «прилетить» саме до вас, надзвичайний.
Вам також може бути цікаво:
- Як переселенцям отримати грошову допомогу 2200 від ООН
- “Там, де я потрібна, я завжди є” - волонтерка зі Слов’янська Марія залишається у місті
- "Ситуація непроста. Ми відірвані від цивілізації", - волонтер з Билбасівки про ситуацію у селищі
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262