Допомагали місцевим, тепер допомагають ще й переселенцям - як ГО "Єдність чеснот" працює у Слов’янську

Фото з офіційної сторінки ГО "Єдність чеснот"

Громадська організація "Єдність чеснот" доволі довго діяла у Слов’янську. 

Про неї було відомо не дуже багато, але багато соціально незахищених верств населення отримували від них допомогу. Люди збирали речі, засоби гігієни, харчі для тих місцевих жителів, які не могли самі себе цим забезпечувати.

Коли в Україні розпочалася повномасштабна війна з росією, організація не лише продовжила працювати зі своїми підопічними, але й вирішила допомагати переселенцям, які прибувають до нас у місто.

Журналісти сайту міста Слов’янська 6262.com.ua поспілкувалися з керівником організації Володимиром Касаткіним.

Чоловік розповідає, що з його пам’яті взагалі вилетіли спогади про те, як він дізнався про початок війни. Скоріш за все - побачив десь в інтернеті.

"Не пам’ятаю зовсім, як вишибло. Мабуть, з інтернету. В організації з початком війни змінилися тільки напрямки, масштаби змінилися".

Наразі Володимир з ранку до вечора займається організацією гуманітарної допомоги місцевим соціально вразливим верствам населення. Також вони допомагають переселенцям, які приїжджають транзитом до Слов’янська.

Читайте: Як молодіжний центр Слов’янська став місцем допомоги та волонтерства

Людей та організацій, які долучаються до допомоги - дуже багато. Майже два роки благодійники працюють з місцевим благодійним фондом Шевченка. На залізничному вокзалі вони в їх приміщенні організували кризовий центр для допомоги вразливим верствам. 

Також Громадська організація "Єдність чеснот" приймає гуманітарну допомогу від організацій зі всієї країни. Головна перевага у тому, що благодійники працювали разом ще до війни і наразі знову об’єдналися. Допомагають команди БУР (Будуємо Україну Разом) зі Львова, "Людина у біді" з Чехії, благодійна організація "Українська освітня платформа".

Основний напрямок організації - харчування. Їм передають з гуманітарною допомогою продукти харчування. Частину з них розносять місцевим, які того потребують. Під опікою організації близько 500 осіб.

Іншу частину їжі готують для переселенців прямо на вокзалі.

З початком активних евакуацій у місті на залізничному вокзалі встановили кризовий мобільний центр. Там облаштували гарячу кухню. Волонтери зустрічають переселенців прямо з поїздів та автобусів і пропонують поїсти гарячого. Також тим, хто їде далі, передають їжу з собою в дорогу.

Наразі у Слов’янську об’єдналися багато волонтерів. Кожен робить те, на що у нього є сили і ресурс.

Володимир каже, що допомагати наразі може кожен. Головне - знайти ту справу, у якій ти дійсно будеш корисним. Чоловік згадує ситуацію:

"Нехай люди пропонують, чим вони можуть допомогти, а ми спрямуємо їх туди, де це наразі потрібніше. Ми якось звернулися до Кашлакова і Марини Олійник, нам потрібен був повар. Не те, що прям кваліфікований повар, а людина, яка повинна готувати з ранку до вечора...А тут якраз до Марини Олійник підійшла людина і каже: я приїхав в Слов’янськ і хочу бути корисним. Я сам повар. Отак і співпало. Коли ми знаємо, на що людина згодна, то і заняття для неї знайдеться".

Виїжджати ні Володимир, ні інші члени його команди поки не планують. Жінки та дівчата, які були у складі - вже поїхали і займаються громадською діяльністю в інших містах. Вони не ховаються і не сидять на місці, але виїхали задля власної безпеки. Чоловіки у місті залишаються і будуть працювати і далі.

Звернутися з пропозиціями можна за телефоном:
0957270324
Вайбер, телеграм, Facebook.
Рахунок неприбуткової організації:
Отримувач, ГО "Єдність чеснот"
Призначення: благодійний внесок.
UA143348510000000026008121769