З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України обмін інформацією та новинами пришвидшився, тому навіть офіційні українські органи влади перейшли у Telegram.
Ми зібрали для читачів перелік телеграм-каналів, які можуть бути в нагоді під час війни. Усі зібрані нижче канали знайдені у рекомендаціях від офіційних джерел інформації - Міністерства цифрової трансформації, Верховної Ради, Ukraine Now Тощо.
Офіційний чат-бот України для повідомлення про ворожі дії на території нашої держави: @ukraine_avanger_bot
Чат-бот з розшуку евакуйованих із прифронтової частини Донеччини: t.me/SearchUkraine_bot.
Телеграм-бота для пошуку евакуйованих з Волновахи: @SearchDonPeople_bot.
Повідомляти про воєнні злочини РФ проти цивільного населення та військовополонених: @russian_war_tribunal_bot.
Якщо побачите в соцмережах російську пропаганду — заблокуйте такий пост, подайте скаргу на нього або додавайте акаунт у бот СБУ для блокування @black_listUA_bot.
Офiцiйний чат-бот СБУ для повідомлення про пересування російських військ: @stop_russian_war_bot.
Чат-бот від тривоги “Тримай спокій”: @trymayspokiy_bot.
Канал, у якому публікують оголошення про покинутих тварин - “Дім для тварин”: t.me/houseforanimals.
Державна екологічна інспекція України створила чатбот для оперативної фіксації екозлочинів, спричинених діями рф: t.me/EcoShkodaBot.
Чатбот, щоб ті, хто потребують притулку, і ті, хто можуть його надати, знайшли одне одного: t.me/shelter_for_ukrainians_bot.
Бот від Мінцифри, що допомагає 24/7 українським переселенцям отримати тимчасову домівку та необхідні речі у ЦНАПах: @turbotnyk_bot.
Telegram-бот для тих, хто збирається евакуюватися, з інформацією про перетин кордону та щодо питань, які можуть виникати за кордоном: @ukraineborders_bot.
Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує: ЮНІСЕФ, Офіс Президента України та Мінсоцполітики створили бот для допомоги дітям у воєнний час: t.me/dytyna_ne_sama_bot.
Телеграм-бот для повідомлень про необґрунтоване підвищення цін на проживання, товари та послуги від Бюро економічної безпеки України: t.me/StopOverpriceBot.
Telegram-канал, який оперативно надає інформацію про дітей, яких знайшли, та дітей, які загубилися: t.me/poshuk_znyklyh.
Оперативну інформацію про роботу закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг, яких потребують пацієнти з онкозахворюваннями, можна відстежувати на телеграм-каналах: t.me/onkosupportua та t.me/athenawomenagainstcancer.
Канал в Telegram для розшуку зниклих під час бойових дій: t.me/dity_sos.
Чатботи, які допоможуть подолати окупанта й допомогти собі та близьким
Готовий до всього. Тут можна дізнатися, як вступити в територіальну оборону, вижити цивільному та як діяти в кризовій ситуації: @Hotovyi_do_vsioho_bot.
Джгут 2.0. Перша допомога. Розкаже, що робити, якщо ви не знаєте / не пам’ятаєте алгоритмів дій при інфаркті, інсульті, зупинці серця, а також інші поради першої медичної допомоги: @FastAid_bot.
Допоможе знайти у своїй області як волонтерів, так і запропонувати власну допомогу. Продукти харчування, транспорт, паливо, прихисток тощо: @saveua_bot.
Треба повідомляти про пересування ворожої техніки: @stop_russian_war_bot.
Заблокувати Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі, які поширюють дезінформацію, а також інформацію щодо місць дислокацій ЗСУ: @stopdrugsbot.
Народний месник. Спеціальний чатбот, куди українці зможуть надсилати інформацію про ворожі мітки на дорогах країни та пересування загарбницьких сил РФ: @ukraine_avanger_bot.
Нам по дорозі. Бот допоможе українцям з автівками та українцям, яким немає чим їхати, знайти одне одного: @nampodorozi_bot.
@VolunteersHotlineBot - цей бот створений для допомоги військовим та населенню України. Гаряча лінія для волонтерів, де можна запропонувати свою допомогу або отримати її.
Cюди будуть надсилатися диверсійні ресурси для блокування та детальні інструкції як це зробити: t.me/stoprussiachannel.
Чат-боти психологічної допомоги в телеграм:
Як ти? t.me/yaktuzaraz.
Психологічна допомога українцям під час війни: t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022.
Друг. Перша допомога @friend_first_aid_bot.
Psy.for.peace @Psyforpeace_Bot.
Марш жінок @Marshzhinok_bot.
У Telegram-каналі “Павлуша і Ява” можна завантажити аудіоказки для дітей: t.me/pavlushaiyava.
Telegram-канал з аудіоказаками українською: t.me/kazky_ukr.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262