В Україні запроваджують низку змін та спрощень для підтримки бізнесу під час війни.
Щоб бізнес працював і люди мали роботу там, де безпека це дозволяє, Кабінет міністрів розробив рішення для підтримки української економіки. Основні позиції податкової реформи анонсував Президент України Володимир Зеленський:
Замість ПДВ та податку на прибуток – ставка 2% від обороту та спрощений облік.
Для першої й другої групи ФОПів – добровільна сплата єдиного податку. Тобто якщо зможете – сплачуйте. Не можете – немає питань.
Скасовуються перевірки для всіх бізнесів. Щоб усюди, де немає бойових дій, продовжувалося життя. Умова лише одна: підприємці забезпечують нормальну роботу свого бізнесу в межах українського закону.
Президент додав, що це лише два початкові кроки податкової реформи.
Також на одному з нещодавніх брифінгів Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про спрощену систему оподаткування великого бізнесу, скасування акцизів на пальне та звільнення ФОПів від плати єдиного соцвнеску. Все це необхідно для того, щоб сформувати в Україні економічний тил. Зокрема Шмигаль розповів про такі новації:
На час воєнного стану для великого та середнього бізнесу розширюється можливість скористатися опцією єдиного податку. На нього зможуть перейти підприємства з обігом до 10 млрд грн. Обмеження щодо кількості працівників – знято. Податок становитиме 2% від обігу незалежно від виду діяльності (крім грального та підакцизного бізнесу).
Фізособи-підприємці не сплачуватимуть ЄСВ за своїх мобілізованих співробітників - це зробить держава. Також вони не сплачуватимуть ЄСВ, якщо не отримують доходу.
Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватися до завершення воєнного стану.
З 24 лютого 2022 року до кінця року платники звільняються від сплати за землю, розташовану на територіях, де ведуться бойові дії.
Не буде сплачуватися ПДВ за товари, які були знищені під час війні або передані на потреби оборони.
Акциз на пальне скасовано, а ставка ПДВ по цих позиціях зменшено з 20% до 7%.
Скасовуються вимоги про отримання дозволів для значної частини видів підприємницької діяльності.