Як у Слов’янську реагують на повітряну тривогу - спостереження

Україна у війні. У багатьох містах нашої країни не стихають сирени, вибухи та повітряні тривоги. 

Сигнал повітряної тривоги мав би стати попередженням для людей піти в укриття, але як насправді у Слов’янську реагують на сирени.

В один з днів, коли у місті особливо часто лунали сирени, ми подивилися, як люди з вулиці реагують на повітряну тривогу.

За усіма правилами, якщо людина перебуває на вулиці у цей момент, вона має прослідувати до найближчого сховища. Якщо поруч немає бомбосховищ, то потрібно зайти у найближчий під’їзд, або приміщення і знаходитись подвалі від вікон.

Читайте: Правила поведінки під час обстрілу

Як реагують люди на вулиці

Насправді ж, багато людей у місті не реагують на повітряну тривогу. Люди на зупинках продовжують очікувати на транспорт, дехто повільно йде вулицями навіть з дітьми, а хтось просто стоїть біля машин, розмовляючи один з одним.

Є, звичайно, і ті, які заходять у магазини, щоб перечекати. Але і тут іноді виникає дивина. Якщо магазин працює до певної години, то часто продавці не залишать вас у приміщенні після закриття, а попросять вийти.

Майже всі двері до під’їздів зачинені, тому і там заховатися - дуже проблематично. Людям залишається вивчити карту бомбосховищ, або зберегти на телефон, щоб знати, куди бігти у випадку чого.

Читайте: Де у Слов'янську є бомбосховища - мапа і номери

Як реагують люди у багатоповерхівках

Деякі люди з серйозністю ставляться до сирен і ходять до найближчих бомбосховищ. У деяких будинках відкриті підвали, тому люди облаштовують їх під себе - зносять стільці, воду. Часто з собою люди беруть і своїх домашніх улюбленців.

Частково люди під час сирени йдуть до найбільш безпечних для них кімнат: коридори, ванні, хтось виходить у тамбур. Йдуть туди, де немає вікон.

Звичайно, залишається і частина людей, які ігнорують сирени і продовжують займатися своїми справами.

Нагадуємо, що під час повітряної тривоги треба обов’язково йти в укриття. Ніхто не знає, чим ця тривога може закінчитися. Сподіваймося на краще, але піклуємося про себе та близьких.